Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İflas eden galericinin eşi konuştu: Bizi rahat bırakın!

Kocaeli’de geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda iflas eden ancak dolandırdığı iddiaları ile gündeme gelen A.U.E’nin olayında yeni bir gelişme yaşandı. A.U.E.’nin eşi A.E. yaptığı açıklamada, kimseyi dolandırmadıklarını ve eşinin iflas ettiğini söyledi. A.E. “Bizi rahat bırakın” dedi.

Kocaeli’de geçtiğimiz günlerde yaşanan

Basliksiz 3 1Kocaeli’de geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda Başiskele’de galericilik yapmakta olan A.U.E.’nin piyasayı dolandırıp, kayıplara karıştığı iddia edildi. Yaşanan gelişmelerin ardından A.U.E.’nin eşi A.E. Bağımsız Kocaeli’ye konuştu. A.E. yaptığı açıklamada, eşinin kimseyi dolandırmadığını, iflas ettiklerini söylerken; durumlarını düzeltince borçlarını ödeyeceklerini belirtti. A.E. toplam borçlarını 60-70 milyon lira arasında olduğunu ifade ederken; “Bizi rahat bırakın” dedi.

BU HABERLER NASIL ÇIKTI BİLMİYORUM

A.E. Bağımsız Kocaeli’ye yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Benim eşim 35 yıldır Seymen Mahallesi’nde ikamet eder, kendi baba evinde yaşıyordur. 22 yıldır da İzmit çevresinde, galericiler sitesinde ve Başiskele’de galericilik yapan bir insandır. Bizim bugüne kadar kimseye borcumuz dahi olmadı. Hiç kimseden kötü bir şey asla duymazdık. Bu haberler nasıl çıktı nasıl oldu hiçbir fikrim yok.

BAHÇEME KADAR GİRİP EŞİMİ SORDULAR

Eşim bundan 20 gün öncesine kadar işlerini düzenli bir şekilde yapan bir esnaftı. Bir gün ekonomik krizden dolayı çekini ödeyemedi. Bunun üzerine 30 Mayıs’ta telefonunu kapatıp, şehir dışına çıktı ama ertesi gün vicdanına direnemedi ve geri geldi. Bu sefer de kendisinden alacaklı olan kişilerle görüşmeye başladı ve ödeme durumunun şu an olmadığını söyleyip, borçlarını yapılandırmanın yollarını aradı. Bir sene idare edilmesini istedi, alacaklıları da 6 ay idare edeceklerini herhangi bir sorunlarının olmadığını ve herhangi bir baskı kurmayacaklarını söylediler ama ondan sonra sürekli evime kadar kapıma kadar gelip, evimin bahçesine kadar girip, sürekli eşimi sormaya başladılar.

EŞİM GİTMEK ZORUNDA KALDI

Benim iki çocuğum var. Onlar ve ben rahatsız olmaya başladık. Farklı farklı konuşmaların da başlaması üzerine eşim Kocaeli’yi terk etmek zorunda kaldı. Biz belli olan adresimizde oturmaya devam ediyorduk borçlular bizi taciz etmeye başlayınca, alacaklılar evimize kadar gelince eşim de gitmek zorunda kaldı. Ortalık durulduktan sonra geleceğini ve borçlarının ödeyebildiği kadarını ödeyeceğini söyledi. İnsanlara söyleyecek cevabımız yok. Haklılar alacakları var ama dolandırıcılık gibi bir durum asla söz konusu değil.

HER ŞEY ARAŞTIRILABİLİR

Bazı basın yayın organları 400 milyon dolar yazmış, kimisi 200 milyon çek yazmış ama benim bu kadar param olsa babamdan kalan oturduğum evi borçlarıma karşılık bir başkasına devreder miyim? Benim arabama kadar, eşimin üzerine olan gayrimenkullere kadar hepsi araştırılabilir, banka hesaplarına kadar böyle bir para aktarımının olup olmadığına bakılabilir.

BENİM ŞU ANDA BİR GELİRİM YOK

Benim şu anda bir gelirim yok. Oturduğum eve kadar ben borçlulara vermek zorunda kaldım. Ben olayın maneviyat boyutundayım. İki çocuğum var birisi 16 yaşında diğeri 11 yaşında. Çocuklarım arkadaş çevrelerine ‘Benim babam böyle bir değil’ diyor, nasıl cevap vereceklerini düşünüyor.

BÖYLE BİR ŞEY OLSA YURT DIŞINA GİDERDİK

Eğer bir dolandırıcılık durumu olsa eşim zaten beni ve çocukları da alıp yurt dışına giderdi. Ben hakkımı sonuna kadar arıyorum ama böyle bir şey asla mümkün değil. Yorumlarda bile eşim için söylenen tek bir kötü kelime yok. Benim eşim çok düzgün bir esnaftır. Bir karalama politikası üzerine geçilmiş ve dolandırıcılıkla suçlanıyor bu durumdan çok rahatsız.

TOPLAM BORCUMUZ 60-70 MİLYON TL

Biz borcumuzun arkasındayız. Ortalık yangın yeri.Herkes üzerimize geldiği için eşim ortadan kayboldu. Eşim benimle de görüşmüyor. Eşimle en son üç gün önce görüştüm. Beni telefonla aradı ve İzmir’de olduğunu, Almanya’ya gideceğini söyledi. İşleri yoluna sokmaya çalıştığını ifade etti. Benim işim kendisini rahat hissederse borçlarını ödemeye imkân bulacak. Bu şekilde olursa benim eşim borçlarını ödeyebilmek için hiçbir imkân elde edemeyecek. Akrabalarımızdan destek istiyoruz. Bizim toplam borcumuz 60-70 milyon TL. 400 milyon dolar denilen paranın karşılığını dahi bilmiyorum.

MASRAFLARIMIZI AİLEM KARŞILIYOR

Benim çocuklarımın psikolojisi bozuldu. Ben oturduğum eve kadar borçlarıma karşılık verdim. Benim ve çocuklarımın masraflarını ailem karşılıyor. Ben çalışmıyorum bu yüzden benim herhangi bir gelirim yok. Benim bu kadar yüklü bir param olsa anne ve babama sığınmam ben iki evladımla aileme sığındım. Ben şu an Kocaeli’de değilim, ailemin yanındayım.

EŞİM HERKESE YARDIM EDEN BİRİSİDİR

Benim eşimin, kimseye bir zararı olmadı. Seymen Mahallesi’ne, Başiskele’ye, galericiler sitesine gidin sorun. Eşimin nasıl bir insan olduğunu anlatsınlar. Şu an bizi karalama kampanyası yürütüyorlar. Ben yaşananlara inanamıyorum. Türkiye’de herkes iflas ediyor ama ilk kez bizim başımıza böyle bir olay geldi. Dolandırıcılık çok ayrı bir şey iflas çok ayrı bir şey. Ben dediklerimin sonuna kadar arkasındayım. Benim eşim herkese yardım eden bir adamdır.

SIFIR BİLE DEĞİLİZ

Biz Allah’a inan kul hakkına insanlarız. Kimsenin parası bizde kalmamıştır. Elimizden geldiği kadar ödemeye çalışacağız. Bizi rahat bıraksınlar. Biz bir süre sonra bunları telafi etmek için uğraşacağız ama şu an sıfır bile değiliz.”