Kocaeli’de disko, bar, birahane ve pavyonlar için yeni karar!

Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü gibi işletmelerle ilgili yeni kararlar aldı.

Kocaeli’de disko, bar, birahane ve pavyonlar için yeni karar!
15.09.2020 19:33:30
A+
A-
   

kararı ile, Covid­19 salgını kapsamında faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan ve hâlihazırda kapalı olması gereken bazı , , diskotek, , birahane, taverna veya gece kulüplerinin belediye veya il özel idaresine başvurarak faaliyet konularını değiştirdikleri ya da mevcut ruhsatlarına talî faaliyet alanı işleterek eski faaliyetlerine devam ettikleri bilgisine ulaşıldı.

BAR, GAZİNO, PAVYON İÇİN YENİ KARARLAR

İl Hıfzıssıhha Kurulu bugün yeniden toplanarak kararlar aldı. Alınan kararlar şöyle: “Bu kararlar kapsamında ana faaliyet konusu gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olan umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin ana faaliyet konusunu değiştirerek kafe, restoran, lokanta vb. olarak faaliyet göstermek istemeleri durumunda İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik çerçevesinde eski ruhsatın iptal edilip yeniden ruhsatlandırma işlemi yapılması gerekmektedir.

FALİYET KONUSUNU DEĞİŞTİREN
VE TALİ FAALİYET KONUSU EKLETEN

Kaymakamlarımız tarafından,15.03.2020 tarihi itibariyle ana faaliyet konusu gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olup belediye ve il özel idarelerine müracaat ederek 15.03.2020 tarihinden sonra eski ruhsatını iptal edip yeniden ruhsat almak suretiyle ana faaliyet konusunu değiştiren ya da ruhsatına talî faaliyet konusu ekleyen iş yerlerinin listelerinin belediyelerden ve il özel idarelerinden alınarak;

ÇALIŞMALARINA İZİN VERİLMEYECEK

Ana faaliyeti gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olup sonradan ilgili yerel yönetime müracaat ederek ana faaliyet alanını değiştiren işyerlerine yönelik denetim faaliyetlerinin yoğunlaştırılmasına, bu denetimlerde faaliyet konusunu değiştirerek salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirleri devre dışı bırakacak şekilde eski faaliyetine devam ettiği tespit edilen işletmelerin ilgili Genelgeler ve alınan Hıfzıssıhha Kurul Kararları çerçevesinde derhal kapatılmasına, İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmeliğin Ek 3. maddesi çerçevesinde ayrıca işlem yapılmasına, Ana faaliyeti gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olup ruhsatına talî faaliyet işleten işyerlerinin çalışmasına müsaade edilmemesine”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.