Adliye Asayiş
  • HABER GÖNDER


Kocaeli’de suç oranları dibi gördü!

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 2020 yılının ilk 5 ayına ait mal varlığına karşı işlenen 10 ayrı suçta oranlar açıklandı. 

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından paylaşılan görsel bir tablo ile yapılan açıklamada evden hırsızlık,  bisiklet hırsızlığı, açıktan hırsızlık, kapkaç, motosiklet hırsızlığı, oto hırsızlığı, otodan hırsızlık, yağma, yankesicilik ve iş yeri ya da kurumdan hırsızlık suçlarında ortalama yüzde 59,7 düşüş görüldü. Suç oranlarındaki düşüşte, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğünün, suçun önlenmesine yönelik yapmış olduğu çalışmalar dışında son iki aydır Koronavirüs ile mücadele kapsamında yapılan sıkı denetimler ve sokağa çıkma yasaklarının da etkili olduğu görüldü.

BÜYÜK DÜŞÜŞ VAR

Yapılan değerlendirmelere göre evden hırsızlık yüzde 68, bisiklet hırsızlığı yüzde 50, açıktan hırsızlık yüzde 54.8, kapkaç yüzde 93.3, motosiklet hırsızlığı 36.5, oto hırsızlık yüzde 71.9, otodan hırsızlık yüzde 71.1, yağma, gasp yüzde 50.6, yankesicilik yüzde 86, iş yerinden ve kurumdan hırsızlık yüzde 40.7 oranında düşüş sağlandığı görüldü.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • ersoy
    0 0

    Darısı tursunun başına,dalışcıçı ve atıcıdır,derin dalar,iyi atar,inşallah dibini o da görür!

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bağımsız Kocaeli'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Bağımsız Kocaeli'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470