Belediye personeline afet eğitimi

Körfez Belediyesi personeli afetler konusunda eğitime tabi tutuldu. Söz konusu eğitimi AFAD ekipleri belediye toplantı salonunda verdi.

Belediye personeline afet eğitimi
23.12.2019 12:08:34
A+
A-
   

Körfez Belediyesi, kurum içi eğitimlerine belirlenen periyotlar dâhilinde aralıksız devam ediyor. Kocaeli İl AFAD Müdürlüğüne bağlı uzman ekipler tarafından Körfez Belediyesi personeline; ’arama kurtarma, temel afet bilinci ve yangın’ konulu başlıklarda eğitim verildi. Üç gün süren eğitim, belediye toplantı ve meclis salonunda gerçekleştirildi.
KoYrfez Belediyesi personeline afet egYitimi 4 min
ÖNLEM ALMALIYIZ
Deprem risklerinin, insanların alabileceği önlemlerle azaltılabileceğine değinen İl Kocaeli İl AFAD eğitmenlerinden arama kurtarma teknisyeni İsmail Aktaş, gerçekleşebilecek herhangi bir afet öncesinde alınabilecek tedbirleri anlattı.
KoYrfez Belediyesi personeline afet egYitimi 3 min
HAYATIMIZIN BİR PARÇASI
Aktaş, “Yaşanacak herhangi bir afet öncesinde toplanma alanları mutlaka belirlenmeli. Afetler hayatımızın bir parçası olduğundan, her yerde ve her durumda yaşanabilecek olaylara karşı hazırlıklı olmalıyız. Marmara, deprem riskinin çok fazla olduğu bir bölge. Bu noktada bilinçlenmeli ve buna göre hareket etmeliyiz ” şeklinde konuştu.
KoYrfez Belediyesi personeline afet egYitimi 2 min

KoYrfez Belediyesi personeline afet egYitimi min

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 23.12.2019 12:08
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.