İzmitliler, hafta sonunu Türk Kahvesi Festivali’nde geçirdi

İzmit Belediyesi öncülüğünde 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü’nde başlayan Türk Kahvesi Festivali’nin ikinci günü de kahve severleri mest etti.

İzmitliler, hafta sonunu Türk Kahvesi Festivali’nde geçirdi
06.12.2021 09:09:13
A+
A-
   
Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü nedeniyle 3 gün sürecek ’ne imza attı. Festivalin ikinci gününe damga vuran Çekirdekten Fincana Türk Kahvesi Sergisi olurken, gün içinde kahve tadımları, atölye ve söyleşiler devam etti. Kahve severler bir yandan kahvelerinden yudum alırken bir yandan da Türk kahvesinin tarihini dinledi.

GÜN BOYUNCA KEYİFLİ VAKİT GEÇİRDİLER

Nitelikli Türk Kahvesi atölyesi ile kahve yapmanın püf noktalarını öğrenen vatandaşlar, müzik dinletileri ile gün boyunca keyifli vakit geçirdi. Ayrıca Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu Moderatörlüğünde, Çekirdekten Fincana Türk Kahvesi Sergisi özel koleksiyon sahipleri Nihal Bursa ve Murat Sungur Bursa, Türk Kahvesi ve Kültürü Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ülkü Kahraman ve Öğretim Üyesi Osman Serim’in katılımıyla Türk Kahvesinin Dünyadaki Tanınırlığı ve Dünya Kahve Ekonomisi paneli gerçekleştirildi.
Izmitliler hafta sonunu Turk Kahvesi Festivalinde gecirdi 4
En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 06.12.2021 09:09
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.