İzmit’te 6 ayda 50 ton atık lastik toplandı

Çevreyi koruma konusunda yüksek hassasiyet gösteren İzmit Belediyesi, yılın ilk altı ayında çevreye gelişigüzel olarak atılmış 50 ton atık lastik toplayarak geri dönüşüme kazandırdı

İzmit’te 6 ayda 50 ton atık lastik toplandı
11.07.2021 08:57:19
A+
A-
   
Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenli olarak bölgemizde yol kenarlarına bırakılan, boş arazilere atılan lastikler toplanıyor. Bu lastikleri, tamirhanelerine veya lastik satış yerlerine götürerek lisanslı taşıyıcılara teslim eden İzmit Belediyesi, toplanan lastiklerin geri dönüştürülmesine olanak sağlıyor. Geri dönüşüm hamlelerine önem vererek önce kendi bünyesinde ardından ilçe genelinde yapılan tüm çalışmalarda çevreci bir yönetim politikası izleyen İzmit Belediyesi, 6 ayda 50 ton lastik atık topladı.

ÇEVRE KİRLİLİĞİ ÖNLENDİ

Doğayı en çok kirleten ve çözülmesi yüzlerce yılı bulan plastik atıkların toplanmasına ayrı bir önem veren Belediyesi, kontrolsüz olarak çevreye atılan lastikleri toplayarak bulundukları yerdeki yangın riskini de ortadan kaldırdı. Aynı zamanda fare, sinek gibi haşerelerin üreme alanları da olan lastiklerin toplanmasıyla toprak ve su kirliliğine de engel olundu.

EKONOMİYE KATKI

Doğayı korurken ülke ekonomisine de katkı veren Belediyesi, toplanan lastiklerin geri dönüştürülerek zemin karosu, yalıtım ürünleri, otomotiv sanayinde yan ürün üretiminde kullanılmalarına olanak sağlıyor. 2021 yılının ilk 6 ayında İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçede bulunan 84 adet lastik tamir ve satışı yapan işletmede denetimlerini gerçekleştirerek 50 ton atık lastiğin toplanmasını ve geri dönüşümünü sağladı.
En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 11.07.2021 08:57
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.