Kartepe ve Karamürsel’de mezarlıkların görünümü değişiyor

Kartepe Serinlik ve Karamürsel Senaiye mezarlıklarında taş duvar imalatı gerçekleştirildi

Kartepe ve Karamürsel’de mezarlıkların görünümü değişiyor
18.12.2019 18:33:44
A+
A-
   

Kocaeli’de birçok büyük projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, şehir genelindeki mezarlıkların bakımına ve düzenlenmesine özen gösteriyor. Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri, Kartepe ilçesi Serinlik ve Karamürsel Senaiye mezarlıklarında çevre taş duvar inşası gerçekleştirdi.  Vatandaşların memnuniyetini kazanan çalışmalarda, mezarlıkların görünümü şehre yakışır hale getiriliyor.

YENİ TAŞ DUVAR İNŞA EDİLDİ
Çalışmalar kapsamında Kartepe ilçesi Serinlik Mezarlığına, 120 metre uzunluğunda ve 4 metre yüksekliğinde taş duvar imalatı yapıldı. Karamürsel Senaiye Mezarlığında ise 216 metre uzunluğunda ve 2 metre yüksekliğinde taş duvar inşa edildi. Taş duvar imalat çalışmaları sonrasında, taş duvarların üzerine harpuşta imalatları yapılıyor.

DÜZENLEMELER TİTİZLİKLE YAPILIYOR
Şehrin çeşitli yerlerindeki mezarlıklar, olmayan veya eskiyen çevre duvarlarıyla kötü bir görünüme neden oluyordu. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mezarlıkların daha elverişli bir görünüme kavuşabilmesi için çevre duvar inşasını ve iç kısımların düzenlemesini titizlikle yapıyor. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi taş duvar inşasında Karamürsel, Hereke ve Ocak taşı kullanıyor.

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 18.12.2019 18:33
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.