Kartepe’de fahiş fiyata geçit yok!

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde yaptığı rutin denetimlerde fahiş fiyat ve stokçuluk ile ilgili kontrol ve uyarılarda bulunuyor.

Kartepe’de fahiş fiyata geçit yok!
29.01.2021 11:58:04
A+
A-
   

Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe sınırları içerisindeki işyerlerine, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a ilişkin olarak fiyat etiketi denetimi, son kullanım tarihleri, koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlere göre de sosyal mesafe ve hijyen gibi kurallara uyulup uyulmadığı hususunda denetimlerine devam ediyor.

kartepe denetimGÜVENLİ VE HUZURLU ALIŞVERİŞ İÇİN

Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı “İşyerlerimizde fahiş fiyat denetimleri devam etmektedir. Marketlerdeki ürün raflarını dolaşarak etiketleri inceleyip fahiş oranda fiyat artışı yapılıp yapılmadığına bakıyoruz. Yapılan denetimlerde, ürünlerin reyon etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatları mukayese edilmektedir. Ürünlerin son tüketim tarihleri kontrol edilirken, satışı yapılan ürünlerin alış ve satış rakamları da incelenmektedir” açıklamasında bulundu.

‘DAHA DUYARLI OLMALIYIZ’

Toplum sağlığı ve güvenli alışveriş için denetimlerin aralıksız süreceğini belirten Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “”Covid-19 sürecinde hijyen noktasında, belediye olarak gerekli çalışmalarımızı her anlamda sürdürürken, bir yandan da işyerlerimizde fahiş fiyat uygulaması, genel temizlik ve sosyal mesafeye ilişkin uyarılarımızı da gerçekleştiriyoruz. Unutulmamalıdır ki bu kapsamda süreci istismar eden herkese karşıyız. Çünkü önceliğimiz, vatandaşımızın sağlığı ve huzurunu korumaktır. Herkesi bu zorlu süreçte daha duyarlı olmaya davet ediyorum” açıklamasında bulundu.

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 29.01.2021 11:58
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.