Kocaeli Haber – Büyükşehir’den geniş katılımlı Roman Çalıştayı

Kocaeli Haber – Romanların sorunları, Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan Roman derneklerinin katılımıyla, akademik ortamda masaya yatırılacak.

Kocaeli Haber – Büyükşehir’den geniş katılımlı Roman Çalıştayı
21.10.2021 10:52:38
A+
A-
   

Haber – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 23 Ekim Cumartesi günü Türkiye’deki Roman Derneklerinin katılımıyla geniş kapsamlı bir çalıştay düzenleyecek. Çalıştayda Romanların, eğitim, istihdam, barınma, sağlık ve sosyal hizmetler alanında yaşadıkları sorunlar ve buna yönelik çözüm önerileri akademik ortamda masaya yatırılacak.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN ROMAN DERNEKLERİ KATILACAK

Büyükşehir Belediyesi’nin, akademisyenlerin yönetiminde gerçekleştireceği çalıştaya, Roman Dernekleri ve Federasyonunun yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren Roman derneklerinden 200’e yakın yönetici katılacak. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın ev sahipliğindeki çalıştay, 23 Ekim Cumartesi günü 10.30’da açılış konuşmaları ile başlayacak.

ROMANLARIN SORUNLARI MASAYA YATIRILACAK

Roman Çalıştayı aynı gün öğleden sonra çalışmalarına başlayacak. Katılımcılar, Roman vatandaşlarla ilgili eğitim, istihdam, barınma, sağlık ve sosyal hizmetler konu başlıklarındaki görüşlerini ifade edecek.

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 21.10.2021 10:52
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.