Kocaeli Haber – Hürriyet, Mili Eğitim’den Sosyal Etkinlik Merkezi için işbirliği istedi

Kocaeli Haber – İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen’i ziyaretinde İzmit Belediyesinin eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için hayata geçireceği Sosyal Etkinlik Merkezleri hakkında bilgi vererek işbirliği konusunda destek istedi.

Kocaeli Haber – Hürriyet, Mili Eğitim’den Sosyal Etkinlik Merkezi için işbirliği istedi
22.10.2021 19:12:02
A+
A-
   

Haber – Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına ’te birçok çalışmaya imza atan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, sınavlara hazırlanan öğrenciler ile mezun öğrencilere akademik destek vermek, öğrencilerin eksikliklerini tamamlanmasını sağlamak ve öğrenciyi bir üst eğitim kurumuna hazırlamak adına yeni bir adım daha atıyor. Başkan Hürriyet, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen’i ziyaretinde, Sosyal Etkinlik Merkezileri İşbirliği Protokolü hakkında Akmanşen’e bilgi verdi ve destek istedi.

PROTOKOL HAZIRLANDI

Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol aşamasında olan Sosyal Etkinlik Merkezi, İzmit’teki her öğrenciye eğitim ve gelişimde fırsat eşitliği sağlayarak, gelişim ve değişimin öncüsü olacak. Sosyal Etkinlik Merkezi’nde çağdaş eğitim kapsamında modern öğretim teknikleri ile başarılı olmayı amaçlayan öğrencilere nitelikli eğitimler ücretsiz olarak verilecek.

MAHALLERE YAYILACAK

Farklı yaş gruplarına yönelik dersliklerin oluşturulacağı Sosyal Etkinlik Merkezi’nin, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde ilk olarak Kuruçeşme Yenimahalle Mahallesi’nde kurulması planlanıyor. Ayrıca projenin ilerleyen süreçlerinde talepte bulunan ve ihtiyaç duyulan mahallelerde de Sosyal Etkinlik Merkezi oluşturulacak.

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 22.10.2021 19:12
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.