Yürüyüşe çıktılar ağacın kökünde ateş yaktılar!

Yürüyüş alanlarıyla Marmara Bölgesi’nde önemli bir yere sahip olan Kocaeli’de, bilinçsiz gruplar doğaya tamir edilemeyecek hasarlar veriyor. Bir grup, Kartepe’de ağacın kökünde ateş yaktı

Kocaeli, doğa yürüyüşlerine elverişli bölgeleri içerisinde barındırıyor. Özellikle Kartepe ve Başiskele’de yaygın olarak görülen parkurlar, profesyonel trekking gruplarını ağırlıyor. Doğaya zarar vermeden keyfini çıkaranların yanı sıra bilinçsiz bir şekilde hareket edenlerin sayısı da az değil. Kocaeli Kartepe bölgesinde yürüyüşe çıkan bir grup, yağmur nedeniyle sığındıkları bir ağacın kökünde ateş yaktı.

DENETLENMELERİ İMKANSIZ!

Normal bir davranış sergiliyormuş gibi bu ateş yaktıkları görüntüleri ise sosyal medya hesaplarında paylaştılar. Arkadaş gruplarıyla yürüyüşe çıkan bazı amatör gruplar, doğada gereken önlemleri almıyor ve doğaya zarar veriyor. Ormanın derinliklerinde yapılan bu yürüyüşleri denetlemek ise neredeyse imkansız.

CİDDİ ZARARLAR VERİYORLAR!

Yine benzer görüntüler, farklı bir yürüyüş grubu tarafından Körfez ilçesinden paylaşıldı. Ağaç kökü üstünde ateş yakan ve doğayı hiçe sayan yürüyüş grupları tepki çekiyor. Eğitim almadan, bir resmiliği olmadan yürüyüşler düzenleyen gruplar, doğal yaşama ve ormanlara ciddi zararlar veriyor. Kocaeli’de özellikle sosyal medya üzerinden oluşturulan etkinliklerde bu tip sorumsuzca davranışlara sık sık rastlanılıyor.

İŞTE O ANLAR…

 

 

 

 

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • Belirlenen alanlar dışında ateş yakmak yasaklanmalıdır. Yaptırım çok ağır, kanıtlı ihbarlar yüksek ödüllü. Bazı ülkelerde halk arazilerinde izinsiz çadır bile kurulamaz.

       

Sıradaki haber:

İzmitli gençlerden belediyenin araçlarına ilgi

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bağımsız Kocaeli'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Bağımsız Kocaeli'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470