Erdoğan açıkladı: Bu sınıflarda yüz yüze eğitime geçiliyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre yüz yüze eğitimin kapsamı genişletildi. Erdoğan, ilkokul ikinci, üçüncü, dördüncü ile ortaokul sekiz ve lise on ikinci sınıflarda yine yüz yüze eğitime geçileceğini duyurdu.

 Erdoğan açıkladı: Bu sınıflarda yüz yüze eğitime geçiliyor!
05.10.2020 20:07:59
A+
A-
   

Kabine toplantısı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının ana gündem maddesi olan yüz yüze eğitim ile ilgili Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında yüz yüze eğitimin kapsamının genişletildiğini duyurdu.

2, 3, 4, 8 VE 12. SINIFLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR

Toplantı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

Eğitimde daha önce okul öncesi ve 1. sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı bir şekilde başlatmıştık. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık.

2, 3 ve 4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar neticesinde başlatıyoruz.

Bunlara ilave olarak ortaokul 8 ve lise 12. sınıflarda belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Uygun bulunan köy okullarında da yüz yüze eğitimde herhangi bir engel görülmemiştir.

İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren bu tabletleri MEB olarak dağıtmaya başlatıyoruz.

Son Güncelleme: 05.10.2020 20:08
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.