Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Bölümleri Ve Taban Puanları

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Bölümleri Ve Taban Puanları
28.06.2020 22:56:21
A+
A-
   

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’nde (KOSTÜ) yer alan bölümler ve bu bölümlerin taban puanlarını sizler için derledik.

Kocaeli’nin ilk vakıf üniversitesi olan Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, öğrenciler tarafından merak edilen üniversitelerden. Fakülte olarak Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’ne sahip üniversitede bir de meslek yüksek okulları bulunuyor.

KOSTÜ Diş Hekimliği Fakültesi

Bölümün amacı; en son teorik bilgilere sahip, insan sağlığını ön planda tutan, bilimsel gelişmelere duyarlı ve açık, toplum ağız ve diş sağlığına öncelik veren, modern ve ileri teknolojiye dayalı en sağlıklı aynı zamanda kaliteli tedavi hizmetlerini veren ve ayrıca liderlik vasıflarına sahip topluma önderlik edebilecek diş hekimleri yetiştirmektir.

Fakültemizin hedefi, mesleki bilgi ve teknolojileri, gelişmeleri ve değişimleri izleyebilecek, uygulayabilecek hatta katkıda bulunabilecek, yalnız tedavi edici değil aynı zamanda koruyucu ağız ve diş sağlığı hizmetlerini geliştirecek ve sürdürebilecek, bunları yaparken de meslek etiği ve ilkelerini göz önünde tutarak, kanıta araştırmaya dayalı sonuçları değerlendirebilecek hekimler yetiştirmektir. Öğrencilerimizi çok iyi birer diş hekimi olarak yetiştirmenin yanı sıra, kararlarını özgürce veren iletişim ve liderlik özellikleri ile donanmış bireyler olmalarına da katkıda bulunmaya kararlıyız.

Diş hekimliği fakültemizin hedefi kısa zamanda sizlerle birlikte diğer diş hekimliği fakülteleri içinde ilk sıralara yerleşmektir. Ulusal ve uluslararası alanda yetkin ve yeterli diş hekimliği eğitimi verebilecek bir fakülteye davetlisiniz.

Diş Hekimliği Fakültesinin eğitim süresi 5 yıldır ve eğitim dili Türkçe’dir.

Çalışma alanları: Diş hekimleri hastanelerde, dispanserlerde veya özel muayenehanelerde görev yaparlar.

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Taban Puanı henüz yayımlanmadı.

Fakülte 9 tam burslu 51 yüzde 25 burslu öğrenci alacak.

 

KOSTÜ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri: Bölümün Amacı

Hemşire; Sağlık problemi yaşayan bireylerin sorunlarını belirleyip hastane ve klinik gibi ortamlarda tıbbi bakımını sağlayan kişidir. Hemşirelik bölümünü tamamlayan kişilere Uzman Hemşire unvanı verilir. Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri bölümünün eğitim süresi 4 yıldır ve eğitim dili Türkçe’dir. Çalışma alanları: Hemşireler, özel veya resmi tüm sağlık kuruluşlarında servis hemşiresi, servis başhemşiresi, klinik hemşiresi ve hastane başhemşiresi olarak görev alırlar.

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Taban Puanı henüz yayımlanmadı.

 

 

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Bu bölümler henüz eğitime başlamadı.

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri Bölümü Taban Puanı henüz yayımlanmadı.

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi  Meslek Yüksek Okulları Taban Puanları

Tablo: a60d4f1a acbe 46c3 b851 2a61d80d420a

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 28.06.2020 22:56
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.