Öğrenim kredisi ödeyen öğrencilere müjde!

Koronavirüs (Covıd-19) Salgınının Ekonomik Ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Kanunu'na öğrenim kredisi alan öğrencilerin kredilerini ödemeyi başvuru yapmaksızın üç ay erteleyebileceği kararına varıldı

Öğrenim kredisi ödeyen öğrencilere müjde!
17.04.2020 10:05:09
A+
A-
   

Yeni Koronavirüs (Covıd-19) Salgınının Ekonomik Ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazate’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

BAŞVURU OLMADAN ÜÇ AY ERTELEME

Bu kapsamda, “16/8/1961 tarihli ve 351 sayılı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurt Hizmetleri Kanununun 16 ncı maddesi kapsamındaki kredi borçları, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 aylık döneme ilişkin tahsil edilmesi gerekenlerle sınırlı olmak üzere, başvuru şartı aranmaksızın 3 ay süreyle ertelenir. Bu süreler, bitiminden itibaren Gençlik ve Spor Bakanı tarafından 3 aya kadar uzatılabilir. Söz konusu borçlar ertelenen süre sonunda, ertelenen süre kadar aylık taksitler halinde, herhangi bir gecikme zammı, faiz veya Yİ-ÜFE uygulanmadan tahsil edilir.” maddesi bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. 

Buna göre öğrenciler, bu borçlarını üç ay erteleyebilecek.

Son Güncelleme: 17.04.2020 10:05
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.