Sürücü kursunda eğitimler başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 Kasım’da yayınladığı genelgeyle, 150 kişilik uçaklarda ve özel jetlerde yolculuk serbestken bire bir yapılan uygulamalı uçuş eğitimlerini yasaklamıştı. Yeni genelgeyle bire bir eğitim yapılan pilot eğitimlerinin yanında, sürücü kursları ve piyano eğitimi gibi kurslar da serbest bırakıldı.

Sürücü kursunda eğitimler başlıyor!
24.11.2020 09:26:43
A+
A-
   

20 Kasım’da yayınladığı genelgeyle eğitimlerinin uygulama kısmını en az 4 Ocak’a kadar yasaklamıştı. yasaklayarak uçuş okullarını nefes alamaz hale getirmişti. 150 kişilik uçaklarda, özel jetlerde seyahat etmek serbestken, birebir eğitimin yapıldığı uçuş eğitimlerindeki kısıtlama sektörde tepki çekti. Uçuş okullarını nefes alamaz hale getiren kararı tepki yaratmıştı. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı dün yeni bir genelge daha yayınlayarak yanlıştan döndü. Pilot adaylarının yanı sıra sürücü kursları, gemi adamı eğitimleri ve piyano kursu gibi birebir yapılan eğitimler serbest bırakıldı.

KURSİYERLER İSTERSE

Genelgede şu ifadelere yer verildi: “Yüz yüze eğitim faaliyetlerine ara verilen özel öğretim kurumlaında uygulanan öğretim programlarında uygulama eğitimi bulunanlar (motorlu taşıt sürücüleri kursu, direkson uygulama eğitimi, iş makineleri sürücü eğitimi kursu uygulama eğitimi, yetiştirme kursu uygulama eğitimi, gemiadamı yetiştirme kursu uygulama eğitimi, çeşitli kurslar kapsamında bulunan ve piyano kursu öğretim programı gibi eğitimi kursiyerle birebir yapılan programlar) şartların sağlanması, kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilerek, kursiyerlerin talebi doğrultusunda devam edilebilecektir.

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 24.11.2020 09:26
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.