Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kocaeli’de simite zam mı geliyor?

Kocaeli’de geçtiğimiz günlerde gramajı düşen ve fiyatı zamlanan ekmeğin ardından şimdi de simit için zam yapılacağı gündeme geldi.

Kocaeli’de geçtiğimiz günlerde gramajı

Türkiye’de artan maliyetler karşısında zor durumda kalan esnaf, çareyi zamda buluyor. Kocaeli’de geçtiğimiz günlerde gramı düşen ve fiyatına zam yapılan ekmek 10 TL’den satılmaya başlamıştı. Kocaeli’de ekmekten sonra simidi de zam yapılacağı gündeme geldi.

Kocaeli’de ekmeğin fiyatın 10 TL’ye çıkmasının ardından şimdi de simidin fiyatına yeni bir zam olacağı gündeme geldi. 2024 yılının başında 12,5 TL’ye yükselen simit, olası zamla birlikte 15 TL’den satılacak.

SİMİT ÜRETİCİLERİ İLE GÖRÜŞTÜLER

Özgür Kocaeli Gazetesi’nden Muhammet Emin Can’ın haberine göre, simidin yeni fiyat ve gramajının belirlenebilmesi için İl Ticaret Müdürü Veysi Uzunkaya; Kocaeli Pastacılar, Börekçiler, Yufkacılar, Çikolata, Şeker, Dondurma İmalatı ve Ticareti Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Fatih Aysel ile simit üreticileri bir araya geldi.

“ZAM YAPMAK İSTEMİYORUZ AMA…”

İstiklal Simit Sarayı’ndaki toplantıda yeni tarife üzerine konuşuldu. Toplantı sonrası Özgür Kocaeli’ye konuşan Fatih Aysel, “Zam yapmayalım diye çalışıyoruz ama net bir şey yok. Gramaj üzerine görüşmeler sürüyor. Asgari ücret zammı, un fiyatları, KDV ve pos oranlarının yükselmesinden esnaf dertli. Bu artışlar simide zam talebini gündeme getiriyor, çift gramaj ihtimal olarak masaya geldi ama ortadan kalktı. Henüz fiyat ve gramaj net değil, çalışmalar sürecek” dedi.