Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP, köylere gidip Büyükşehir’e sorumluluk çağrısı yaptı

CHP Kocaeli İl Başkan yardımcıları Pınar Atabay ve Gökhan Keser, bölgede yaşanan sel baskınının ardından sahada inceleme yaptı

CHP Kocaeli İl Başkan

CHP Kocaeli İl Örgütü’nden geçilen basın metninde şu ifadeler yer aldı: “İlimizdeki olumsuz hava koşulları ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin göz ardı ettiği ihmal sonucunda meydana gelen sel ve taşkınlar, tarımsal üreticilerimizi felakete sürükledi. CHP Kocaeli İl Başkan Yardımcılarımız Pınar Atabay ve Gökhan Keser, bölgede yaşanan sel baskınının ardından sahada incelemelerde bulundu:

BÜYÜKŞEHİR’E ÇAĞRI

Yapılan incelemeler sonucunda, İzmit ilçesi, Çayırköy mahallesi Hacıoğlu köyünde, 4 çiftçinin üretim yaptığı yaklaşık 20 dönüm alana sahip patlıcan, ıspanak, kıvırcık ve yonca ekili olan tarlaların su altında kaldığı ve ürünlerin zarar gördüğü tespit edildi. Bıçkıdere göletini besleyen yüksek debili suların, yetersiz köprü ve tıkanmış beton borular nedeniyle taşkına sebep olduğu belirlendi. Bu incelemelerin yapıldığı sırada benzer sel baskınlarıyla Kandıra’daki çiftçilerimizin de zarara uğradığı tespit edilmiş olup Kandıra, Kartepe ve Körfez ilçeleri de dahil olmak üzere vatandaşlarımız sel baskınından ağır zarar almışlardır. Bu zararların temelinde ise uyarılara rağmen öngörüsüz davranan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi var. Bu ihmalkarlık ve maddi zararlar karşısında CHP Kocaeli İl Başkanlığı olarak, Büyükşehir Belediyesi’ni derhal sorumluluk almaya ve zararın giderilmesine çağırıyoruz.

İHMALLERİN HESABI

Benzer felaketlerin önüne geçilebilmesi için yönetim kadrolarının derhal gerekli tedbirleri alması ve şehrimizin korunması zorunludur. Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli örgütleri olarak, İzmit, Kandıra, Kartepe ve Körfez ilçelerimizdeki çiftçilerimize, vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hiçbir mağdur vatandaşımızı yalnız bırakmayacağız ve bu tür ihmallerin hesabını sormaya devam edeceğiz.”

CHP koylere gidip Buyuksehire sorumluluk cagrisi yapti2 CHP koylere gidip Buyuksehire sorumluluk cagrisi yapti3