Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hürriyet’ten işçisine “Zam Şov”… Adaylığı kesinleşti!

İzmit Belediyesi’nde çalışan 108 çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesi bugün saat 16.00’da İzmit Belediye binası önünde düzenlenen törenle imzalandı. Anlaşmaya göre İzmit Belediyesi’nde en düşük kademe olan birinci grupta çalışan için en düşük ücret brüt olarak  46 bin 835  TL olacak.

İzmit Belediyesi’nde çalışan 108

İzmit Belediyesi’nde çalışan 108 çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesi bugün saat 16.00’da İzmit Belediye binası önünde düzenlenen törenle imzalandı. Anlaşmaya göre İzmit Belediyesi’nde en düşük kademe olan birinci grupta çalışan bir işçi için en düşük  ücret brüt olarak  ilk 6 ay için  46 bin 835  TL , ikinci altı ay içinse 49 bin 750 TL olacak.  En yüksek ücret ise ilk 6 ay 52 bin 580 , ikinci 6 ise  55 bin 562 TL olacak . Yapılan iyileştirmelere İlk 6 ayda yüzde 66, ikinci altı ayda yüzde 20’lik artış sağlandı.

‘BİR GÜN MAAŞIMIZ GECİKMEDİ’

Törenin açılış konuşmasını yapan Genel İş Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, ” Başkanımız bir gün olsun bizi ezdirmedi. Bunlar gelirse maaş ödeyemezler demişlerdi. İşçi arkadaşlarım size soruyorum. Bir gün maaşınız gecikti mi? Başkanımız da bir işçi kızı. Bu nedenle çalışanlarına karşı hiç bir zaman duyarsızlık göstermedi. Bu nedenle başkanımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

‘SİYASİ TORPİL YAPMADIK’

Törende konuşan Fatma Kaplan Hürriyet,  “Eşit işe eşit ücret verdik. Her zaman adil olduk. Siyasi torpil yapmadık. Kadrolularımızla diğer çalışanlarımızı ücret olarak birbirine yakın tuttuk. Rekabetin varlığı sayesinde Gebze işçisi de Darıca işçisi de bizim sayemizde zam alıyor. Ben de işçi bir babanın evladıyım.  Sizlerin yanındayım” dedi.

‘ŞİRKET ÇALIŞANLARINA SÜPRİZ YAPACAĞIZ’

Şirket çalışanlarıyla ilgili ek protokole imza atacaklarını söyleyen Hürriyet, “Şirket çalışanlarımız ile aslında anlaşmamız devam ediyor. Ancak enflasyon nedeniyle onlara da zam yapacağız. Şimdilik zam oranımız sürpriz olsun” şeklinde konuştu.

‘BEN İŞÇİMİ BÜYÜKŞEHİR’E EZDİRMEM’

Sözlerine ben  işçimi Büyükşehir’e ezdirmem diyerek devam eden Hürriyet, “Katrilyonluk bütçelerle bizi kıyaslıyorlar. Ama merak etmeyin ben işçimi ne Büyükşehir’e ne de başka bir yere ezdirmem” ifadelerine yer verdi.

ADAYLIĞI KESİNLEŞTİ

Hürriyet’în ardından törende konuşan CHP Genel Başkan Yardımcı Gökhan Zeybek, “Bizim İzmit’te adayımız Fatma Kaplan Hürriyet’tir. Önceki döneminde belediyede çoğunluk maalesef bizde değildi. Ama bu dönem belediyede çoğunluğu da alarak başkanımızı yeniden seçtireceğiz.” dedi. Bu açıklama sonrası adaylıktan istifa eden Hürriyet’in İzmit Belediye Başkan adaylığı da kesinleşmiş oldu.