İzmit’te milli servet yandı, çürüyor kimsenin umurunda değil!

Kocaeli İl Özel İdaresi tarafından restore edilen ve restoran olarak yıllarca hizmet veren tarihi vagonlar, SEKA Kağıt Fabrikası’nda çekildikleri atıl alanda yandı. 4 yıl önce çıkan yangında yanan vagonlar olduğu gibi duruyor. Milli servet çürüyor, kimsenin umurunda değil.

İzmit’te milli servet yandı, çürüyor kimsenin umurunda değil!
14.08.2020 22:43:14
A+
A-
   

Ugur ENC minKocaeli İl Özel İdaresi milyonlarca lira harcayarak İzmit merkezde yer alan eski gar binasını restore ettirmişti. Binanın hemen yanına temsili tren rayları yerleştirilmiş, bu rayların üzerine yine çok yüksek meblağlara restore edilen özel yemekli restoran vagonları konulmuştu. Söz konusu bina ve vagonlar bir süre restoran olarak hizmet verdi. Daha sonra restoran işletmecisi battı. Kocaeli Valiliği söz konusu tesisleri bir daha kiralamadı. Yıllarca boş duran tesislerin önünden 4 yıl önce tramvay hattının geçmesi kararlaştırıldı. Söz konusu hat üzerinde olan restoran vagonları kaldırıldı ve İzmit SEKA Kağıt Fabrikası’nda bulunan atıl bir alana konuldu.

YANAN VAGONLAR ÇÜRÜYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kağıt fabrikası olarak kullanılan alanda oluşturduğu Bilim Merkezi ve Seka Kağıt Müzesi’nin bulunduğu alanda eskiden restoran olarak kullanılan iki vagonda 2016 yılının sonunda yangın çıktı. Vagonlar alev alev yandı. Yangının elektrik kontağından çıktığı iddia edildi ancak vagonların herhangi bir elektrik bağlantısı yoktu. Söz konusu olayın üzerinden 4 yıl geçti. Olayla ilgili açılan soruşturmada ne oldu bilinmiyor. Tek bilinen vagonların 4 yıldır Seka’da yanık olarak bekletildiği… 4 yıl önce çıkan yangında yanan vagonlar olduğu gibi duruyor. Milli servet çürüyor, kimsenin uumrunda değil.

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 14.08.2020 22:43
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.