Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kandıra Şiir Akşamları’nda Turgut Uyar anıldı

Bizkandırayız Şiir Topluluğu Kandıra Şiir Akşamları programında Turgut Uyar’ı andı.

Bizkandırayız Şiir Topluluğu Kandıra

Turgut Uyar’ın yaşam öyküsünü Efe Uysal’ın anlattığı programda, Gamze Yıldız da  edebi kişiliği ve sanat anlayışını anlattı. Kandıra Yelkencioğlu Sinemasında gerçekleşen programda çok sayıda izleyici Turgut Uyar şiirlerini dinledi. Topluluk üyeleri Turgut Uyar hakkında ki görüşlerini ve Uyar’ın akıllara kazınan güzel sözlerinden örnekler verdi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Açılış konuşmasında Topluluk sözcüsü Aygün Aynagöz; 14 Mart Tıp Bayramını ve Ramazan ayını kutladı. Aynı zaman da Yelkencioğlu ailesinin Kandıra Belediyesine armağan ettiği Yelkencioğlu Konağı’nın devir yıldönümünü ve Kandıra Şiir Akşamları’na katkılarından dolayı Teoman Yelkencioğlu’na teşekkür etti.

GECEYE RENK KATTI

Sırasıyla; Cem Ulutaş; “Türkiyem”, Aytaç Kürekçioğlu; “Çokluk Senindir”, Olcay Tokdemir; “Senfoni”, Hamza Güdük; “Denge”, Efe Uysal; “Göğe Bakma Durağı”, Müfide Ecevit; “Yitiksiz”, Belgin Yüksel; “Binlerce”, Figen Dağdeviren; “Bakış”, Arda Akın; “Hiçsizliğe”, Aygün Aynagöz;” Aşk İçin”, Gamze Yıldız; “Sonsuz Girişim”, Sabahat Ulutaş; “Acının Coğrafyası” ve “Göğe Bakma Durağı” şiirlerini seslendirdiler. Emekli Öğretmen Rıfat Okan ise anlattığı yaşanmış bir hikaye ile geceye renk kattı.

ÇOK SAYIDA İZLEYİCİ

Katılımcılar arasında Avukat Figen Dağdeviren, Tarihçi Cem Ulutaş, K. Kandıralılar Derneği D.K. Başkanı Ahsen Okyar, Çarşı Mahallesi Muhtar adayı Sevil Bayraktar, Sevda Ay, Müfide Ecevit, Elif Karagöz, Gamze Yıldız, öğretmen Sabahat Ulutaş ressam Aytaç Kürekçioğlu, Olcay- Zafer Tokdemir, İnci Ulusoy, Aliye- Halil Erdoğmuş, iş insanı Efe Uysal, Zeynel Yılmaz ve eşi Sevim Yılmaz, İş insanı Belgin Yüksel, emekli Öğretmen Rıfat Okan, Celil Sağlam, Ahmet Güdük, Kemal Günay, Ayfer Aynagöz, Hamza Güdük, Nurşen Aynagöz ve çok sayıda izleyici vardı.

PLAKET VE SERTİFİKA TÖRENİ

Program Kocaeli Kandıralılar Derneği Denetleme Kurulu Başkanı Ahsen Okyar’ın Bizkandırayız çalışmalarına Kemanesi ile katılan Torunu A. Efe Küçük için hazırladığı 376 sayfalık “Torunum Ahmet Efe” kitabını Topluluk sözcüsü Aygün Aynagöz’e armağan etmesinden sonra plaket ve sertifika töreni yapıldı. Kandıra da edebiyat ile ilgili toplantıların devam etmesine karar verildi. Program hatıra fotoğrafı çekilmesi ile tamamlandı.