Kent tarihine yolculuk yapmak ister misiniz?

İzmit Belediyesi, 27 Eylül Dünya Turizm Günü kapsamında etkinlik düzenleyecek. Yapılan etkinlikle İzmitliler kent tarihine yolculuğa çıkacak

Kent tarihine yolculuk yapmak ister misiniz?
23.09.2020 20:54:12
A+
A-
   

, 27 Eylül Dünya Turizm Günü etkinlikleri kapsamında İzmitliler için düzenlediği geniş çaplı gezi rotası ile vatandaşların kentin tarihi dokusuna adım atmasını sağlayacak. 27 Eylül Pazar günü saat 08.30’ta Belediye Meydanı’nda toplanacak olan İzmitliler, programa Orhan Camii, Antik Tiyatro Anlatımı, Süleyman Paşa Hamamı, Akça Koca Meydanı, Sırrı Paşa Konağı, Yumurtacı Camii, Pembe Köşk, Yeşil Konak, Atatürk Redif Müzesi, Kasr-i Hümayun ile devam edecek ve son olarak Saat Kulesi’nde tarihe yürüyüş etkinliğini tamamlayacak.

BELEDİYE MEYDANI’NDAN OTOBÜS

Yaşanılan pandemi süreci sebebiyle seyahat kısıtlamalarıyla beraber şehir değiştirmeyen-değiştiremeyen vatandaşların, başta İzmit’i tanımasını ön plana alan İzmit Belediyesi, düzenlediği ile adım adım İzmit turu gerçekleştiriyor. Belediye Meydanı’ndan kalkacak olan otobüs, etkinliğin ilk rotası olan Orhan Camii’de vatandaşları bırakacak. Ardından sırasıyla gezi rotasını takip edecek olan vatandaşlar, İzmit’i boydan boya yürüyerek kentin dokusunu yakından görecek. İrtibat için, 0532 560 13 03 numaralı telefondan bilgi alınabilecek.

Son Güncelleme: 23.09.2020 20:54
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.