Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Trabzon tanıtımı Ak Partili Gökhan Meriç’e gitti

Erzurum’u Ak Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erkan Bakıroğlu’nun tek başına katıldığı ihale ile 651 bin liraya tanıtan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu defa Trabzon tanıtımına yüz binlerce lira harcadı. 669 bin liralık ihaleyi Ak Parti eski il yöneticisi, Gökhan Meriç’in sahibi olduğu GES Ajans tek başına aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Trabzon tanıtımı Ak Partili Gökhan Meriç’e gitti
23.06.2022 08:39:48
A+
A-
   

Uğur EnçAk Partili Büyükşehir Belediyesi’nin Tahir Büyükakın başkanlığında bir hedefi var, Kocaeli’yi marka şehir yapmak. Ancak buna rağmen çok uzun yıllardır farklı illerin tanıtımı için belediye bütçesinden yüz binlerce lira para harcanıyor. ’u, Giresun’u, Tokat’ı, Erzurum’u tanıtmak için her yıl kasasını açan Büyükşehir Belediyesi’nin ihalelerine her zaman tek bir firma katılıyor. Pazarlık usulü ihalelerde adet yerini bulsun diye bile farklı firmaların teklifleri yer almıyor.

ERHAN BAKIROĞLU VE GÖKHAN MERİÇ

Büyükşehir Belediyesi’nin bu ve benzeri organizasyon ihaleleri genelde iki Ak Partili isme gidiyor. Ak Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erkan Bakıroğlu ve eski il yöneticisi Gökhan Meriç. İhaleleri Bakıroğlu’nun firması ya da Meriç’in firması GES Ajans tek başına katılarak alıyor. Bu ihalelerde yüz binlerce lira Ak Partili isimlerin şirketlerine gidiyor. Erzurum’u Ak Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erkan Bakıroğlu’nun tek başına katıldığı ile 651 bin liraya tanıtan Büyükşehir Belediyesi bu defa tanıtımına yüz binlerce lira harcadı. 669 bin liralık ihaleyi Ak Parti eski il yöneticisi, Gökhan Meriç’in sahibi olduğu GES Ajans tek başına aldı.

Erzurum’u Ak Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erkan Bakıroğlu’nun tek başına katıldığı ihale ile 651 bin liraya tanıtan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu defa Trabzon tanıtımına yüz binlerce lira harcadı. 669 bin liralık ihaleyi Ak Parti eski il yöneticisi, Gökhan Meriç’in sahibi olduğu GES Ajans tek başına aldı.GEÇMİŞ İHALELERİ HATIRLATTI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Anadolu Kocaeli’de Tanıtım Günleri Organizayonu Hizmeti ihalesi 1 Haziran’da gerçekleştirildi. Pazarlık usulü yapılan ihaleye katılan tek firma GES Ajans oldu. 684 bin 716 lira 66 kuruş muhammen bedel belirlenen ihalede GES Ajans’ın teklifi 669 bin lira oldu. Firma ile imzalanan sözleşme sonlasında Trabzon tanıtım günleri geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi. Söz konusu ihaleyi Ak Partili Gökhan Meriç’in firmasının tek başına kazanması geçmiş ihaleleri akıllara getirdi.

5 YILDA TEK BAŞINA 8 İHALE

’ın sahibi Erkan Bakıroğlu, son 5 yılda Ak Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 8 organizasyon ihalesini de tek başına aldı. Bakıroğlu, 2017 yılından bu yana Ak Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden toplam 2 milyon 440 bin TL değerinde 8 ihaleyi pazarlık usulüyle almış oldu. Bakıroğlu’nun tek başına girerek pazarlık usulüyle aldığı ihaleler şöyle: Ekim 2021’deki “8’inci Cumhuriyet Koşusu Organizasyon Hizmeti” ihalesini yaklaşık 400 bin TL’ye aldı. Eylül 2021’deki “Kocaeli Yerel Müzisyenler Şenliği” ihalesini 399 bin TL’ye aldı.

2019 VE ÖNCESİ

Eylül 2019’daki “Sevgide Buluşalım 14 Organizasyonu” ihalesini 238 bin TL’ye aldı. Eylül 2018’deki “Kocaeli Roman Strateji Eylem Planı Çalıştayı Organizasyonu” ihalesini 222 bin TL’ye aldı. Nisan 2017’deki “Kocaeli Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali Atölye Çalışmaları ve Sahne Etkinlikleri” ihalesini 185 bin TL’ye aldı. Nisan 2017’deki” Yemekte Şehrin Bilgeleri Kocaeli Yöresel Yemek Yarışması Final Programı Organizasyonu” ihalesini 185 bin TL’ye aldı. 2016 yılında “Cumhuriyet Koşusu Organizasyon Hizmeti” ihalesini de 159 bin TL’ye aldı.

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 23.06.2022 08:39
YORUMLAR

  1. blank Baban dedi ki:

    Paralar nere gidiii