Kocaeli Haber – İdris Ersoy: Hürriyet işten attığı işçilerin aileleri ile de helalleşecek mi?

Kocaeli Haber – Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, “Sayın Fatma Kaplan Hürriyet, bütün suçları muhafazakar bir parti döneminde işe girmek olan, sürüle, dövülen, işinden atılan ve aç bırakılan yüzlerce işçilerin ailelerini de ziyaret ederek helalleşecek mi?” dedi.

Kocaeli Haber – İdris Ersoy: Hürriyet işten attığı işçilerin aileleri ile de helalleşecek mi?
19.11.2021 10:41:14
A+
A-
   

Haber -Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy , Genel Başkanı sayın ’nun ‘Benim liderliğini yaptığım partinin de geçmişte yarattığı derin yaralar vardır. Ben bu yaraların kapanması için helallik isteme, helalleşme yolculuğuna çıkıyorum’ açıklaması üzerine Belediye Başkanı ’in de bu kervana katılarak bazı muhafazakar STK’lar ile yaptığı helalleşme ziyaretleri sonrasında açıklamada bulundu. Ersoy açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sayın Fatma Kaplan Hürriyet, bütün suçları muhafazakar bir parti döneminde işe girmek olan, sürüle, dövülen, işinden atılan ve aç bırakılan yüzlerce işçilerin ailelerini de ziyaret ederek helalleşecek mi? Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun geçmişte partilerinin yarattığı bazı derin yaraları açıklayarak telafi etme girişimlerini önemli bulduğunu belirterek, umut ediyoruz ki Türkiye’de bir çok kesim üzerinde büyük travmalara neden olan başta , 28 Şubat süreci, başörtüsü zulmü , darbeler gibi mağduriyetler bir daha yaşanmayacak. Muhalefetin mağdur kesimlerle helalleşme düşüncesi ancak yaptıklarından pişmanlık duyuyorsa samimi olarak nitelendirilebilir.

KILIDAROĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

Ancak Sayın Kılıçdaroğlu’nun helalleşeceği kişileri açıkladığı konuşmasında; seçimlerde ’nin kazandığı belediyelerde işten atılmayacak dediği, şeref ve namus sözü verdiği işçilerin olmamaları bu açıklamalarına şüphe ile bakmamıza sebep oluyor . Bugün ülke genelinde CHP’ yönetiminde olan bir çok belediyede 10 bine yakın işçi işten çıkartılarak aileleri ile birlikte açlığa mahkum edilmiştir. Henüz bu işçilerden özür dilemeden ve onlarla helalleşmeden yirmi, otuz yıl önce yaşanmış olaylar için helallik istemesinin hiç bir inandırıcığı yoktur. Belediye Başkanının da aynı düşünce ile toplumda muhafazakar olarak adlandırılan bazı STK’ları ziyaret etmesinin tamamen takiyye olduğunu ve önümüzdeki seçim içim muhafazakar tabana gönderilen bir mesaj niteliği taşıdığı artık herkesim tarafından çok net bilinmektedir. Sayın başkana tavsiyemiz ise mağdur ettiği yüzlerce işçi ve ailelerini ziyaret ederek onların mağduriyetlerini gidererek bu işçilerle helalleşmesi. Aksi takdirde Kamuoyu ve Kocaeli̇ işçisinin size olan inançsızlığı devam edecektir..”

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 19.11.2021 10:41
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.