Kocaeli Haber- Müteahhitlerin iş durdurma eylemi bugün bitiyor

Kocaeli Haber- Kocaeli Müteahhitler Birliği “İş durdurma” eylemi bugün sona eriyor.. Kocaeli Müteahhitler Birliği Başkanı Oğuzhan Keleş, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Kocaeli Haber- Müteahhitlerin iş durdurma eylemi bugün bitiyor
24.09.2021 10:35:52
A+
A-
   

Haber- Kocaeli Müteahhitler Birliği Başkanı Oğuzhan Keleş, açıklamasında şunları söyledi: “Kamuoyunun ve sizlerin bildiği üzere; Müteahhitler Birliği olarak Yönetim Kurulunda yer aldığımız Türkiye inşaat sektörünün çatı kuruluşu olan İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu’nun (İMKON) öncülüğünde 09-24 Eylül 2021 tarihleri arasında “fahiş çimento fiyatlarını” boykot kararına istinaden Kocaeli Müteahhitler Birliği olarak iş durdurma eylemini başlatmıştık. Türkiye ekonomisinin stratejik sektörleri arasında başı çeken inşaat sektörünü en çok etkileyen girdi mallarının başında gelen, çimentoya yapılan fahiş zamlara karşı boykot ve iş durdurma kararımız ve eylemimizle yetkililere, muhataplarımıza ve kamuoyuna farkındalık açısından gerekli mesajı vererek, boykot ve iş bırakma çağrısı önemli derecede başarıya ulaşmıştır.

TÜM TEDBİRLERİ DESTEKLİYORUZ

Boykot ve iş durdurmada asıl hedefimiz; fahiş zamlarla birlikte durağanlaşan inşaat sektörünün; 250 alt tedarikçisinin geleceği, konuta erişim planı yapan milyonlarca tüketicinin mağduriyeti, kentsel dönüşüm projelerinin durması, ekonomide dengelerin bozulması ve yüz binlerce işçinin işsiz kalma riskine karşına dikkat çekmektir. Müteahhitler Birliği olarak diğer birliklerimizle uyguladığımız boykot ve iş durdurma eylemimiz şehrimizde ve Türkiye kamuoyunun dikkatini çekmiş, fahiş fiyat artışları Sayın Cumhurbaşkanının günlük siyasi açıklamalarında yer bulmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın fahiş fiyat artışlarıyla ilgili başlattığı takip sürecini ve önleyici tüm tedbirleri destekliyoruz.

DENGELİ EKONOMİ

Ayrıca; 07 Eylül 2021 tarihinde 31588 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “İhracı Kayda Bağlı Mallara İlişkin Tebliğinde” söz konusu listeye eklenen çimento ve klinker mallarında öncelikli iç pazar ihtiyacının ülkemizde enflasyon ile doğru orantılı olacak şekilde fiyat istikrarının tam anlamıyla bir an önce sağlanmasını temenni ediyoruz. Ülkemiz ekonomisinin büyümesi kavga ve kaos ile değil; sürdürülebilir üretim şartlarına, dengeli ekonomi ile ve sağlıklı fiyat istikrarıyla mümkün olacaktır.,

İNŞAAT SEKTÖRÜ LOKOMOTİF

İnşaat sektörü, Türkiye ekonomisinin lokomotifi ve Anadolu’nun her noktasında istihdam ve katma değer yaratan stratejik bir sektördür. Bu bilinçle, yüksek çalışma performansımız ve üretimimizle Türkiye ekonomisinde katma değer ve yüksek istihdam yaratmaya devam edeceğiz.”

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 24.09.2021 10:35
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.