Kocaeli’de servis ücretlerine zam talebi!

Kocaeli Servis Araçları Odası da bir süre önce yüzde 30 zam talebini UKOME’ye iletti. Corona virüsü pandemisi nedeniyle yolcu taşıyamayan ve büyük sıkıntı yaşayan esnaf yeni dönemde de büyük bir öğrenci kitlesinin uzaktan eğitim alması dolayısıyla sıkıntıda.

Kocaeli’de servis ücretlerine zam talebi!
24.09.2020 21:26:30
A+
A-
   

İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı Zeytinburnu Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda öğrenci ve personel servis taşımacılığı ücretlerine yüzde 11.50 oranında zam önerisi de oya sunuldu. Sektör temsilcileri, pandemi nedeniyle mart ayından beri çalışmadıklarını şu an sadece 1. sınıf öğrencilerinin taşındığını, önlerini göremediklerini belirterek zammı yeterli bulmadıklarını söyledi.

ZAM ORANI AÇIKLANDI

Zam kararı oybirliği ile kabul edildi. Sektör temsilcileri, oylamanın ardından pandemi kısıtlamaları nedeniyle velilerle sorun yaşadıklarını fiyatlandırmanın nasıl yapılacağı konusunda belirsizlik olduğunu belirterek bu konuda da düzenleme yapılmasını istedi. Komisyondan, pandemi nedeniyle taşımacılıkla ilgili kısıtlama olursa zam oranının tekrar UKOME gündemine taşınacağı açıklandı.

YÜZDE 30 ZAM TALEP EDİYORLAR

da bir süre önce yüzde 30 zam talebini UKOME’ye iletti. Corona virüsü pandemisi nedeniyle yolcu taşıyamayan ve büyük sıkıntı yaşayan esnaf yeni dönemde de büyük bir öğrenci kitlesinin uzaktan eğitim alması dolayısıyla sıkıntıda. Esnafın yüzde 30’luk zam talebinin yüzde 9-12 bandında karşılık bulması bekleniyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UKOME’nin önümüzdeki günlerde konuyla ilgili karar vermesi bekleniyor.

Son Güncelleme: 24.09.2020 21:26
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.