Kocaeli’deki AVM ve büyük mağazalarda corona pozitif!

Kocaeli’deki AVM ve büyük mağazalarda corona pozitif!
15.06.2020 09:08:59
A+
A-
   

Alışveriş merkezlerinde (AVM) örgütlü bulunan , vaka sayısının artışa geçtiğine dikkat çekti. 6 Haziran’da Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada kritik tarihin 15 Haziran olduğuna dikkat çeken Özdemiroğlu, “Ancak gerekli önlemler alınmadı. Çeşitli kentlerdeki AVM’lerden yağmur gibi vaka haberleri geliyor. Hemen önlem alınmalı” dedi.

KOCAELİ DE VAR

Özdemiroğlu, İstanbul, Ankara, Kayseri, Kocaeli, Bursa, Eskişehir, Mardin, Diyarbakır ile Bodrum’daki AVM ve büyük mağazalardan yeni vaka haberleri aldıklarını söyledi. AVM’lerin açılmasının ne kadar tehlikeli bir karar olduğunun açık olarak kanıtlandığını belirten Özdemiroğlu, şöyle devam etti: “Sendikamıza koronavirüs vakası nedeniyle bilgiler gelmektedir. Bu süreçte geçici olarak kapanan mağazalar olduğu gibi birçok mağaza da ise çalışanlar rotasyona uğratılmaktadır. AVM’lerin 1 Haziran tarihinde açılmasının erken bir karar olduğunu belirten sendikamızın ne yazık ki haklılığı ortaya çıkmıştır. AVM’lerin kapatılma kararının alındığı dönemde açıklanan koronavirüs rakamlarının bugün açıklanan sayıların çok altında olduğu unutulmamalıdır.”

ESKİYE DÖNEBİLİRİZ

Özdemiroğlu, AVM’lerin kapatılması ile birlikte tüm çalışanlar ücretli izinli sayılmalı, ekonomik ve sosyal haklarından kesintiyle gidilmeksizin tüm hakları eksiksiz ve tam olarak ödenmelidir. Covid-19 meslek hastalığı sayılmalı” dedi. İki gündür günlük vaka sayısında yaşanan artışa ilişkin katıldığı bir canlı yayında açıklamalar yapan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, “Bugünkü rakamlar bize alarm çalıyor şu anda. ‘Dikkatli olun, tekrar eskiye dönebiliriz, tekrar kısıtlamalar gelebilir, yasaklar gelebilir, her şey geriye dönebilir’ diye bizi uyarıyor. Bunu ciddiye almamız lazım. Dünkü uyarı bugün daha belirgin hale geldi. Sarı alarma geçtik şimdi” dedi.

Son Güncelleme: 15.06.2020 16:00
YORUMLAR

 1. Avatar Seyfettin dedi ki:

  Haber yapmak için herşeyi karalamak işiniz. Oysa AVM’ler heryerden güvenli tamamen önlemler en üst düzeyde tedbirler alınmıştır Burak’ın bu palavraları sanki sokaklar çok temiz…!!!!

 2. Avatar İzmitli dedi ki:

  Bu kadar yazdıktan sonra virüs çakan AVM bin adını da yazın ki tedbirli olalım. Başka yerlerdeki olayları yazıp milleti heyecanlandırmayın

 3. Avatar izmit dedi ki:

  sembolde var

 4. Avatar Özgür Yılmaz dedi ki:

  Symbol ve Gebze Center da mağazaları bulunan beş firmada pojitif vakalara rastlandı.

 5. Avatar Ser dedi ki:

  Ben de avm calışıyorum ve yalan haberlere doyulmuyo avm o kadar az kişi geliyo ki denılıydu kı tıklım tıklım olcak hiç öle bişey ınsanlar eskısı gbı boş boş dolanop avm oldurmuyo carşı asıl berbat millet iç içe iyki avm calısıyorum da caraıda calısmıyorum

 6. Avatar Buran dedi ki:

  Pazar günü akşam üzeri 41 burada avm ye girdim aracımız park edecek yer bulamadım, tıklım tıklım, kim demiş az kimse geliyor diye….

 7. Avatar Nurhayat dedi ki:

  Alınan yanlış kararlarla Allah sonumuzu hayır etsin.

 8. Avatar Ufuk dedi ki:

  Cahil cahil konusmayın avm ler bombos. Kendınızı parcaladınız sahıller neden acımıyor dıye SEKA parkta adım atacak yer yok. Avmlerden degıl plajlarda sahıllerden bulasıyor

 9. Avatar Canan dedi ki:

  bu dönem en güvenli yerlerden biride Avm lerdir. O kadar çok tedbir alınıyorki keşke ülkenin tamamı böyle olsa virüs o kadar hızlı yayılmazdı.

 10. Avatar Oğuz dedi ki:

  AVM ler herşeyden önce tedbirler konusunda en kolay denetlenebilen yerlerdir.Insanlarin kalabalık olarak bulunduğu diğer mecralar da kontrol zordur.

 11. Avatar Ragip dedi ki:

  Avm’lerde sorun yok hariçten iştirak edenler taşıyo oraya virüsü!!! Gelenlerin mukabilinde test edilmesi fevkalade isabet olur!!!