Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Novares işçisi haklarını almakta kararlı

Gebze’de üretim yapan Novares’te işçiler, eylemlerini sürdürüyor. Vardiya giriş çıkışlarında taleplerini dile getiren işçiler, dayatmalara boyun eğmeyeceklerini söyledi.

Gebze’de üretim yapan Novares’te

Gebze’de faaliyet gösteren Novares’te toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma çıkmadı. Bunun üzerine Petrol-İş Sendikası üyesi işçiler, düzenli olarak fabrikada eylemler yapıyor. İşçiler dün akşam da vardiya çıkışında taleplerini dile getirmek üzere bir araya geldi. Alkış ve sloganlarla fabrika içinde yürüyen Petrol-İş üyesi Novares işçileri, “Sözleşme hakkımız söke söke alırız”, “İş ekmek yoksa barış da yok” ve “İşçiler açken patronlara huzur yok” sloganlarını attı.

GÖRMEZDEN GELEMEZSİNİZ

Yürüyüş öncesi işçilere seslenen İşçi Baştemsilcisi Sinan Karataş, örgütlü bir tutum takınarak taleplerini elde edeceklerini vurguladı. Patronun taleplerini görmezden geldiğini belirten Karataş, “Novares işçilerinin toplu iş sözleşmesi süreci devam ediyor. Patronun sözleşme süreci boyunca hazırladığımız, günün koşullarını yansıtan makul taslağımız karşısındaki olumsuz tutumunu kınıyoruz. Bizlerin emeğini görmezden gelmesini kabul etmiyoruz. Novares işçileri olarak kararlılığımız sürüyor. Patronun bu sesi dikkate alması gerekiyor. Almaması durumunda eylemlerimiz artarak devam edecek” dedi.