Yıldızlı: Emekçilere 1500 TL’yi çok gördüler!

Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, 1 Mayıs İşçi Bayramı Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, iktidara yüklendi.

Yıldızlı: Emekçilere 1500 TL’yi çok gördüler!
30.04.2021 12:37:45
A+
A-
   

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, İşçi Bayramı Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Başkan Yıldızlı yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “İşçilerimizin ve emekçilerimizin hak arayışları için sürdürdüğü mücadelenin günü olan ’ı ne yazık ki pandeminin gölgesinde karşılıyoruz. Son 1 yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını döneminde birçok emekçimizin hak gaspına uğramasına şahitlik ettik.

AHBAPLARINI YÖNETİCİ YAPTILAR

Kocaeli’nin dört bir yanında salgın döneminde üretimi sırtlayan emekçilerimizin sesi olduk. Böylesine zor bir dönemde dahi torba yasalarla emekçilerin kıdem tazminatlarına, alın terine, kazanılmış haklarına göz diktiler. Yandaşlarına vergi muafiyeti getirip işçiyi açlık sınırının altında ücretlerle çalıştırmaya mahkum ettiler. Borçlarını ödeyemeyen, işsizlikle mücadele eden emekçiler canına kıyarken, tek ünvanları iktidar ahbabı olmak olan yandaşlarını 3’er 5’er maaş daha bağlayarak devlet kurumlarına yönetici yaptılar.

İKRAMİYEYİ ÇOK GÖRDÜLER

Son olarak da yılların emekçisi emeklilerimize 1.500 TL bayram ikramiyesi vermeyi çok gördüler. Milletimizin parası olan 128 milyar doları kaybedenler, yıllarca hakkını ödemek yerine yiye yiye bitiremedikleri emekçileri patates soğanla teselli ediyor. Bu işleyişi durdurmak, işçilerimize ve emekçilerimize hak ettiği insanca yaşama koşullarını sağlamak için Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman görev başındayız. Emeğin karşılığının gerçek sahiplerine verileceği ’ları hep birlikte kutlamak dileğiyle, tüm işçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun.”

 

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 30.04.2021 12:37
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.