Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Valilik dikkat diyerek uyardı: Kavrulmaya hazır olun!

Kocaeli Valiliği sıcaklıklara karşı vatandaşı uyardı. Valilik tarafından yapılan açıklamada sıcaklıkların artacağı belirtilirken, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması istendi. 

Kocaeli Valiliği sıcaklıklara karşı

Kocaeli Valiliği 11 Haziran Salı gününden itibaren 14 Haziran Cuma gününe kadar sıcaklıkların mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerine çıkacağını açıkladı. Kocaeli Valiliği tarafından yapılan açıklamada hafta boyunca termometrelerin il genelinde 34-39 derece arasında seyredeceği ifade edildi.

12 DERECE YÜKSELECEK

Kocaeli Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; ” Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre; Bölgemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmekte olan hava sıcaklıklarının Salı (11.06.2024) gününden itibaren artmaya devam edeceği  ve Cuma (14.06.2024) gününe kadar mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilmektedir.

HAFTASONU YAĞMUR VAR

Hafta sonu yağışla birlikte sıcaklıkların azalarak mevsim normalleri civarına inmesi beklenmektedir. Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11.00 ile 16.00 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.”