Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kocaeli’deki hastanede test skandalı: Hamilesin dedi ama…

Darıca’da hastaneye giden büyük sorunlar yaşıyor. Yanlış yazılan ilaç ve ilgisiz doktorlar nedeniyle vatandaş duruma tepki gösteriyor. Bir vatandaş da yaptırdığı testin sonucunda hamile olduğunu ancak daha sonra yapılan ikinci testte ise sonucun negatif çıktığını söyledi.

Darıca’da hastaneye giden büyük

Basliksiz 3 1Türkiye’de iktidarın en çok övündüğü sağlık sektöründe sorunlar yaşanıyor. Randevulardaki sorunu vatandaşa bağlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni bir sisteme geçeceklerini açıklamıştı. Ancak sağlıkta yaşanan tek sorun randevu değil. Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne hasta giden şikayetlerle dönüyor. Bazıları testleri karıştırıp hamile olduğunu söylüyor bazıları da ilaçları yanlış yazıyor. Darıca’da bunlar yetmezmiş gibi kimisi de doktorların ve hastane personelinin ilgisizliğinden şikâyet ediyor.

TESTLER KARIŞTI, HAMİLE ÇIKTI

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vatandaşlar yaşadıkları sorunları şikayetvar.com’da dile getirdi. Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden bir hasta, nöroloji bölümüne muayene oldu ve kan tahlili sonuçlarının karışmasından dolayı hamilelik testinin pozitif olduğunu ikinci kez yapılan testte ise sonucun negatif olduğunu iletti.

7 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA YAZILAN YANLIŞ İLAÇ

Hastanede yaşananlar bununla da sınırlı değil. 7 yaşındaki çocuğunu boğaz ağrısı ve grip şikayetiyle hastaneye götüren bir anne, iki saat sıra beklediğini ve evladına yanlış ilaç yazıldığını şikayetvar.com’da belirtti. Doktorun 7 yaşındaki bir çocuğa 15 yaş ve üzeri için uygun olan ilaç yazdığını eczanedeki personelin sayesinde öğrendiğini dile getirdi. Yaşanan olayın peşini bırakmayacağını ve doktordan şikayetçi olacağını ifade etti.

İLGİSİZ DOKTORLAR VE PERSONOLLER

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 6 aylık oğlunu götüren bir başka anne ise doktorun ilgisizliğinden yakındı. Doktorun ilaçlarla ilgili herhangi bir şey söylemediğini belirtirken; hastanenin de çok pis olduğunu yazdı. Personellerin ilgisiz ve kaba oluşundan da yakınan hastalar, yetkililere seslendi.