Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Randevu sisteminde yeni dönem bugün başlıyor: İşte ‘onaylı randevu’

Sağlık Bakanlığı’nın yeni randevu sistemi bugün tüm Türkiye’de başlıyor. Yeni başlayacak olan uygulama ile beraber hasta olan kişiler, randevularına bir gün önceden saat 20.00’ye kadar iptal edecek veya onay verecek. Aksi taktirde alınan randevu iptal olacak. 

Sağlık Bakanlığı'nın yeni randevu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamayla birlikte hastane randevularında yeni dönem bugün başlıyor. Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ndeki (MHRS) düzenleme ile beraber randevu sistemlerinde onay ve iptal süreçlerinde yeni bir süreç başlıyor.

ONAY VEYA İPTAL İSTENECEK

Yen düzenlemeyle beraber hasta olan kişilerin randevu tarihinden bir gün önce saat 20.00’ye kadar onay istenecek. Randevu onayı www.mhrs.gov.tr internet sitesi ve ALO 182 çağrı merkezi üzerinden verilecek. Onay vermeyenlerin randevusu iptal edilecek. 3 gün ve sonrası için alınan randevularda onay zorunlu. Muayene tarihinden önceki 2 gün içinde alınan randevular ise doğrudan onaylanmış sayılacak.

65 YAŞ ÜZERİ VATANDAŞLAR VE KANSER HASTALARI HARİÇ

İptal işlemi randevu tarihinden bir gün öncesine kadar yapılacak. Onaylı randevular da iptal edilebilecek. Onaylı randevusuna gitmeyenler için de uygulama değişmedi. Bu kişiler 15 gün boyunca aynı branştan randevu alamayacaklar ancak sağlık kuruluşlarından randevusuz bir şekilde hizmet alabilecekler. Boşalan randevular öncelikli olarak daha önce sistem üzerinden talepte bulunan hastalara verilecek. Onaylı randevu sisteminden 65 yaş üstü kişiler ve kanser hastalar muaf tutuldu.