Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Acur gidiyor mu? Şirin bayram sonrası dedi…

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı görevini yürütmekte olan Nusret Acur’un il başkanlığını bırakacağı ve yerine Mehmet Kamil Şirin’in geleceği iddialarının ardından Acur, açıklama yaptı ve bu akşam değerlendirme toplantısı yapacaklarını söylerken, Mehmet Kamil Şirin de bayram sonrasını işaret etti.

İYİ Parti Kocaeli İl

Basliksiz 3 1İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur ve İYİ Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Mehmet Kamil Şirin, Kocaeli İl Başkanlığı’na ilişkin gündeme gelen iddiaların ardından Bağımsız Kocaeli’ye özel açıklamada bulundu. Acur konuya dair yaptığı açıklamada, bu akşam bir değerlendirme toplantısı yapacaklarını söylerken, Şirin de Kurban Bayramı sonrasını işaret etti.

TOPLANTIYI İŞARET ETTİ

Yerel seçimlerde Türkiye genelinde olduğu gibi Kocaeli’de de istediğini alamayan İYİ Parti’nin Kocaeli İl Başkanlığı için değişim iddiaları gündeme geldi. İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur da konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Akşam bir yönetim kurulu toplantısı yapacağız. Henüz kesinleşen bir şey yok. Biz daha önce yönetim kurulu arkadaşlarımızla yenilenmeye gidilebilir diye bir durum değerlendirmesi yapmıştık. Yönetim kurulunda arkadaşlarımız sonucu değerlendirecek ve ona göre de karar vereceğiz.

BASKI SÖZ KONUSU DEĞİL

Parti yönetim kadromuzla alakalı bir durum. Kendi konuştuğumuz, kendi düşüncelerimiz. Herhangi bir talep, baskı ya da kimsenin bir görevden alma veya görev değişikliği ile ilgili bir durum söz konusu değil.”

“BEN İYİ PARTİLİYİM”

İYİ Parti İzmit Belediye Başkanı Adayı olan Mehmet Kamil Şirin ise yaptığı açıklamada Kurban Bayramı’nın sonrasını işaret ederek şu ifadelere yer verdi; “Şuan bir değerlendirme yapmak için çok erken. İYİ Parti’de ben hem milletvekili adayıydım hem de İzmit Belediye Başkan adayıydım. Ben İYİ Partiliyim. İYİ Parti’nin bu yürüyüşünde elimden gelen tüm desteği koşullar ve bulunduğum nokta ne olursa olsun elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım ancak şu an basına düşen haberlerle ilgili bir değerlendirme yapmak tam doğru olmayabilir biraz daha bekleyelim. Muhtemelen bayram sonrasında bazı şeyler biraz daha belirginleşebilir.”