CHP 15 yıl sonra belediye kazanınca AKP’liler ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’ne üniversiteden yazıyla katılımcı istedi

31 Mart seçimlerinde 15 yılın ardından Kocaeli’de merkez ilçeyi kazanan CHP kentteki bütün dengeleri değiştirdi AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine dört kolla sarıldı. 4 günlük bir festival organize eden AKP’li belediye, Kocaeli Üniversitesi’ne resmi yazı ile başvurarak Cumhuriyet Yürüyüşü için personel ve öğrencilerin katılımını istedi.

CHP 15 yıl sonra belediye kazanınca AKP’liler ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’ne üniversiteden yazıyla katılımcı istedi
21.10.2019 17:45:50
A+
A-
   

Kocaeli’de çok uzun yıllardır bütün belediyeleri yöneten AKP, 31 Mart seçimlerinde merkez ilçe İzmit’i CHP’ye kaptırmıştı. 15 yıl sonrasında kentte belediye yönetmeye başlayan CHP’liler bütün dengeleri değiştirdi İzmit kent merkezinde belediye önündeki meydanı Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile donatan İzmit Belediyesi’ne karşı AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine dört kolla sarıldı. Bugüne kadar sadece bir yürüyüşle geçiştirilen Cumhuriyet Bayramı için AKP’li belediye 4 günlük bir festival organize etti.

HASAN AYDINLIK

Hasan AydYnlYk

İZMİT’TE DE ORGANİZASYON VAR
Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivali adı altında düzenlenecek olan festivalde MFÖ, Ceza, Yüksek Sadakat ve İlyas Yalçıntaş sahne alacak. Kent genelinde yer alan 3 büyük meydanda çeşitli etkinliklerin de düzenleneceği festivalde 29 Ekim akşamı bir fener alayı organize edilecek. CHP’li İzmit Belediyesi de 29 Ekim’de Rubato konseri ile kutlama yapacak. İzmit Belediyesi’nin organizasyonu nedeniyle fener alayına katılımın düşük olmasından çekinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Aydınlık resmi yazı ile Kocaeli Üniversitesi’ne başvurarak yardım istedi.

Kocaeli BuyukYehir Belediyesi Kocaeli Universitesi

KATILIM SAĞLAMALARI HUSUSUNDA…
Aydınlık imzalı yardım yazısında şu ifadeler yer aldı; “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı gençlik hizmetleri şube müdürlüğümüzce 26-27-28-29 Ekim 2019 tarihlerinde 12.00-21.00 saatlerinde, İnterteks Uluslararası Fuar Merkezi’nde Kocaeli Cumhuriyet ve Gençlik Festivali programının gerçekleşmesi planlanmaktadır. Bu kapsamda 29 Ekim 2019 Salı günü saat 18.30’da Merkez Bankası önünden başlayarak, yürüyüş yolu boyunca devam edip, Milli İrade Meydanı’nda son bulacak Cumhuriyet Yürüyüşü’ne kurumunuzda görev yapmakta olan personeller ve öğrenim gören öğrencilerin katılım sağlamaları hususunda gereğini arz ederim.”

AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bir önceki yıl böyle yürümüştü;

Bir onceki sene yuruyuY

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 21.10.2019 17:45
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.