Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’de TİP tartışması!

Gebze’de aday çıkarmayan CHP’de TİP tartışması başladı. Gebze adayı Erkan Baş’ı destekleyecek olan CHP’liler TİP’in Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Koçak’ın adaylıktan çekilmesini, TİP’lilerin büyükşehirde CHP’yi desteklemesini istiyor.

Gebze’de aday çıkarmayan CHP’de

ugurCumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Kocaeli’de belediye başkan adayı çıkarmadığı tek ilçe Gebze oldu. Gebze’ye kim aday olacak diye beklerken gündem yaratan haber Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) geldi. TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Gebze Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu duyurdu. İlçede heyecan yaratan bu gelişme sonrasında CHP’liler dün seçim kuruluna Gebze başkan adayı başvurusu yapmadı.

mahmut hakan kocak gJrqGENEL MERKEZLER GÖRÜŞÜYOR

CHP’liler Gebze’de aday çıkarmadı, TİP’i destekleyecek ancak ortada bir sorun var. TİP Kocaeli’de büyükşehir belediye başkan adayı çıkarıyor. Gebze’de TİP’i destekleyecek olan CHP’liler büyükşehir belediyesinde de TİP’in kendi adayları Atasoy Bilgin’i desteklemesini istiyor. Gebze’de aday çıkarmadığı için TİP’ in adayı Erkan Baş’ı destekleyecek olan CHP’liler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi için TİP’ den aday olan Hakan Koçak’ın geri çekilmesi için genel merkez düzeyinde görüşmelerini sürdürüyor.