banner59
banner66

Davutoğlu’nun yardımcısı kayyımlara tepki gösterdi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Kocaelili Doğan Demir, HDP’li belediyelere kayyım kararını eleştirdi…

Davutoğlu’nun yardımcısı kayyımlara tepki gösterdi

İçişleri Bakanlığı, 8 HDP’li belediye daha kayyım atamıştı. HDP cenahı dışında bu karara Gelecek Partisinden de tepki geldi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, şu ifadelere yer verdi: “Son iki günde 8 tane HDP'li belediye'ye kayyım atandı. Seçimde 65 belediye kazanan ve bugüne kadar 40'a yakın belediyeye kayyım atayan İçişleri Bakanlığı bir an önce bu tutumundan vazgeçmeli.

“HUKUKSUZLUK BİR ŞEY KAZANDIRMAZ”

Teröre bulaşmış Belediye Başkanları varsa yargı kararıyla görevden almak gerekiyor ve yerine Meclis üyelerinin içinden seçim yaparak halkın iradesinin tecelli etmesi lazım. Bu ülke hepimizin, hukuk ve adalet hepimize lazım olduğu gibi antidemokratik uygulamalara hepimizin birlikte karşı çıkması gerekir aksı taktirde demokrasiden bahsedemeyiz. Ayrıca dünyayı ve ülkemizi saran virüs nedeniyle en çok dayanışmaya ihtiyacımız olduğu dönemde hukuksuzluk yapmak kimseye bir şey kazandırmaz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner55

banner43

banner47

banner41

banner53

banner23

Kocaeli'nin En Kaliteli Haber Portalı Bağımsız Kocaeli yayın hayatına başladı.Kocaeli son dakika haberleri en hızlı haber sitesi olma özelliğini taşıyan Bağımsız Kocael, haberlerini özgün hazırlıyor. Rakip Kocaeli Haber siteleri gibi orjinal olmayan içerikleri sitemize eklememekteyiz. İçerik politikamız; kaliteli olanı size sunmaktır. Kocaeli gerçek haberlerle tanışmaya başladı!