Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Dokuzlar’dan Hürriyet’e: İzmit’i batırmaya devam ediyorsunuz

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Halil Güngör Dokuzlar, İzmit Belediyesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Dokuzlar açıklamasında; “İzmit’i batırmaya devam ediyorsunuz” dedi.

AK Parti İzmit İlçe

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Halil Güngör Dokuzlar sosyal medya hesabından gündeme dair açıklamalarda bulundu. Umre dönüşü sonrasında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Dokuzlar, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yüklendi. Halil Güngör Dokuzlar; “İzmit’i batırmaya devam ediyorsunuz” dedi.

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Dokuzlar yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in belediyeyi borç batağına sürüklemesine rağmen sözde tasarruflarıyla AK Parti’ye yönelttiği suçlamalara cevaptır.

“KİM KAZANDI, KİM KAYBETTİ”

1-Kim kazandı, kim kaybetti?
-İzmit Belediyesi’nde daha önce “KİRALAMA” yoluyla alınan hizmet araçları arıza ve kaza durumunda ikame ediliyor, hizmet aksamıyordu.
CHP döneminde ise çöp kamyonu gibi çok kritik yerlerde bile popülizm uğruna körü körüne satın alınan araçlar kaza ya da arıza durumunda sanayiye tamire yollanıyor.  Tamir parası ödenmediği için haftalarca burada bekliyor. Hizmet aksıyor, vatandaş mağdur oluyor. Kasası açık kamyonetlerle sağlıksız, ilkel çöp toplanıyor. Bu durumda kim kazanmış, kimler kaybetmiş oluyor?

“MİLYONLAR KAZANAN BELEDİYE BORÇ İÇİNDE”

2-Hesap çok basit!
-İzmit Belediyesi, araç satın alarak iki yıl önce tasarrufa başladığını iddia ediyor.
Buna ilave AK Parti döneminden kalan onlarca daireyi satan, bizzat belediye başkanı tarafından açıklanan dal öğütme makinası sayesinde milyonlar kazanan belediye neden borç batağında? Hesap ortada. Nasreddin Hoca’nın dediği gibi, “-Kedi buysa ciğer nerde, ciğer buysa kedi nerde?”

“SİYASİLERE İŞ VERDİĞİ RAPORLARDA BELGELİ”

3-İlk Mecliste 170 milyon TL kredi yetkisi isteyen belediye başkanı tasarruftan nasıl söz ediyor?

İzmit Belediye Başkanının siyasilere, yakınlarına, akrabalarına iş verdiği denetim raporlarında belgeli. Bu işlerin kitabına uygun verilmesi, kıyak yapıldığı gerçeğini değiştirmez. Durum böyle iken, seçim üstü belediyeye yüzlerce işçi de alındı. Bu işçilere maaş ödeyebilmek için daha ilk mecliste 170 milyon TL kredi yetkisi verildi. Şimdi tasarruf bunun neresinde? İşin özü siz tasarruf yapmaya değil, İzmit’i batırmaya devam ediyorsunuz.”