Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Erkan Baş, Gebze’de CHP’lilerle buluştu

TİP Genel Başkanı ve Gebze Belediye Başkan Adayı Erkan Baş bugün CHP Gebze İlçe Binası’nda partililerle bir araya geldi

TİP Genel Başkanı ve

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde partisinin Gebze Belediye Başkan adayı olmuştu. Bu gelişme sonrasında CHP, TİP’in Büyükşehirlerde aday çıkarmamasına karşılık Gebze’de aday çıkarmayarak Erkan Baş’ı destekleyeceğini açıklamıştı. Keza DEM Parti de Gebze’de aday çıkarmadı ve Erkan Baş’ı desteklediğini açıkladı.

‘ÖZEL’E TEŞEKKÜR EDİYORUM’

Son derece samimi görüntülere sahne olan ziyarette konuşan TİP Gebze Belediye Başkan adayı Erkan Baş, “Öncelikle adaylık iddiamızı destekleyerek yanımızda duran CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Oldukça heyecanlı, umutlu, kararlı bir yolculuğa çıktık. Bu ülkeyi bu iktidara bırakmamak önemli. Ülkenin üzerine çöken kara bulutları dağıtmak için hep birlikte mücadele etmeliyiz. İşçi sınıfının yaşadığı zorlukları gündeme getirmek ve konuşulmasını sağlamak temel dayanaklarımızdan birisi. Diğeri de Türkiye’de siyaset kalıplara ayrılmış. İktidarın ve muhalefetin güçlü olduğu yerler gibi. Biz Türkiye işçi sınıfının sesini taleplerini bu yerel seçimlerde gündem olmasını istiyoruz. Gebze, Türkiye’nin işçi sınıfının kalbi. Mevcut iktidarın çok kötü yönetimini belki de bu vesileyle değiştirebileceğimizi deneyeceğimiz bir iddia bu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel de bu iddiamıza destek oldu şimdi daha güçlüyüz. Hepimize görev düşüyor” dedi.

‘EN ÇOK GEBZE MERAK EDİLECEK’

31 Mart akşamı sonucu en çok merak edilen ilçelerden birisinin Gebze olacağını dile getiren Erkan Baş, “İyi bir muhalefet partisiyiz ama yönetebilecek bir parti olduğumuzu göstermemiz lazım. Kazandığımız belediyelerde sosyalist belediyeler birliği kurmayı hedefliyoruz. Gebze’yi işçiler yönetemezse Türkiye’de nereyi yönetecek? İşçi sınıfının kazanması için bir mücadele vereceğiz” diye konuştu.