Kocaeli Haber – Ak Partili Ellibeş muhalefete Atatürk’le yüklendi!

Kocaeli Haber – Osman Kavala’nın serbest bırakılması için 10 yabancı ülke büyükelçisinin Türkiye’ye ultimatom vermesiyle ilgili muhalefetin sessiz kalmasına tepki gösteren Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, muhalefetin kendisine nasıl Atatürkçü diyeceğini sordu.

Kocaeli Haber – Ak Partili Ellibeş muhalefete Atatürk’le yüklendi!
23.10.2021 10:48:27
A+
A-
   

Haber – Mehmet Ellibeş, İlçe Başkanlığı 61.Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi’nde büyükelçilerin Osman Kavala hakkında ultimatom vermesi hakkında konuştu. Ellibeş yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Amerikalı 10 senatörün 30 Eylül’de, Joe Biden’a mektup yazarak Türkiye’de demokrasiye yönelik tehditten Cumhurbaşkanımızın sorumlu tutulmasını talep etmesiyle bu ülkede yuvalanan FETÖ lobisinin yeni bir algı operasyonu başladı. 8 Ekim’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Siyasi cinayetler bekliyorum’ açıklaması yaptı. Bir hafta kadar sonra 16 Ekim’de aynı Kılıçdaroğlu sosyal medya üzerinden bürokratlara ‘Bu son uyarım’ gibisinden tehdit savurdu. Bir gün sonra 17 Ekim’de İngiltere Büyükelçisi Atina’da Büyükelçiler ve Yunan siyaset, medya temsilcilerini toplayarak Erdoğan ve Türkiye karşıtı bir toplantı yaptı. 19 Ekim’de 10 ülke büyükelçisi ‘Türkiye’nin Soros’y olarak adlandırılan siyasal ve askeri casusluk suçlamasıyla yargılanan Osman Kavala’nın serbest bırakılması için çağrı yaptı. Kimdir Osman Kavala: Mısır’daki darbenin finansörü.

TÜRKİYE’NİN İÇ İŞLERİNE KARIŞMAK

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu çağrıyı Türkiye’nin içişlerine karışmak olarak yorumlayarak bu haddini aşan büyükelçilere, ‘-Neymiş? Kavala’yı bırakın. Sen kendi ülkendeki haydutları, katilleri, teröristleri bırakıyor musun? Amerika’sı, Almanya’sı, hangisi böyle bir şeyi şu ana kadar yaptı? Yapmadılar ve yapmazlar. Konuştuğu zaman sana verecekleri cevap şudur, -yargı bağımsızdır.- Sizde yargı bağımsız da bizdeki yargı bağımlı mı? Bizdeki yargı, bağımsızlığın en güzel örneklerini veriyor.’ dedi. Pekiyi, siz bütün bu süreçte muhalefetin ülkesini, milletini savunan bir açıklama yaptığını duydunuz mu? Bu büyükelçilere size ne Türkiye’nin içişlerinden dediğini duydunuz mu?

AK PARTİ ATATÜRK’Ü HATIRLADI

Tam tersine, sürecin başından itibaren bir parçası olarak hareket ederken, sessizlikleriyle son gelişmeleri de adeta desteklediler. O zaman soruyorum size, bütün bir Anadolu yokluk içinde kıvaranırken, yiyecek bir dilim lokması yokken Türkiye’yi yabancılara teslim etmeyen, önce vatan diyen, milletimizin boyundurluk altına girmesine izin vermeyen Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında siz kendinize nasıl Atatürk’çüyüm, Milliyetçiyim diyebiliyorsunuz? Neden milletimize sürekli bırakın ülkeyi düşünmeyi, siz cebinize bakın diyerek kaos ve kargaşa çığırtkanlığı yapıyorsunuz?

SANDIK VURGUSU YAPTI

Değerli arkadaşlar, biz bu zihniyetin başına ne geleceğini son 20 yılda her seçimde gördük. Şimdi onlardan biraz daha sabır bekliyoruz. Haziran 2023’te bunlar boyunun ölçüsünü bir kez daha alacak. Bu millet onlara yine tokadı indirecek. Kemal Kılıçdaroğlu, sen ve ortakların sandıkta boyunuzun ölçüsünü bir kez daha alacaksınız. Bunların güçlendirmek istedikleri meclis, milli irade falan değil. Çünkü şuan vesayeti ortadan kaldıran, doğrudan halkın oylarıyla Cumhurbaşkanı seçen bir sistem var. Bunların istediği bizim büyük mücadelelerle gerilettiğimiz vesayetçi ve statükocu anlayışı geri getirmektir. İstiyorlar ki yeniden 20 günde, 3 ayda, 100 günde bir hükümet değişsin. Halk geçimi, yatırımı, büyümeyi unutsun. Yeniden kargaşa, çözümsüzlükler ortaya çıksın. Ama bu vesayetçi ve statükocu anlayışı yeniden hortlatmalarına izin vermeyeceğiz. İnşallah bu salonları dolduran, buralara sığmayan güçlü teşkilatımızla milletimize doğruları anlatarak bunların hepsine sandıkta gerekli dersi vereceğiz.”

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 23.10.2021 10:48
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.