Kocaeli Haber- CHP’li Orhan: “Gebze büyükşehir ili olmalı”

Kocaeli Haber- CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, Gebze’nin il yapılmasını istedi. Orhan hatta Gebze’nin “büyükşehir” statüsünde il olması gerektiğini söyledi.

Kocaeli Haber- CHP’li Orhan: “Gebze büyükşehir ili olmalı”
22.10.2021 14:46:34
A+
A-
   

Haber- CHP İlçe Örgütü, bugün gündemle alakalı basın toplantısı düzenledi. CHP İlçe Başkanı Gökhan Orhan, toplantıda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Göreve geldiğimizde Gebze’nin her mahallesinde soksak öbeği çalışması yapacağız demiştik ve her sokakta bu yapılanmayı oluşturduk. Bu süreçte en büyük şansızlığımız pandemi oldu. 22 mahallemiz 18 köyümüz var. 22 mahalle ve 18 köyün temsilcilerini belirledik, şu anda yönetim kurulları oluşturuluyor. Mahalle Meclislerimizi başlatmıştık yakın zamanda, fakat yaz sezonunda ara vermiştik. Planlarımızı bu boşlukta daha da detaylandırdık ve önümüzdeki haftalarda mahalle meclislerimize devam edeceğiz.

“ÇİLE YUMAĞI”

Sokağın sorunlarını gündemine taşıyabilmek için çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki Kasım ayı içinde parti içi çalışmalarla ilgili Danışma Kurulu toplantısı yapacağız. 1,5 yıllık dönemimiz boyunca, hem kendi çalışmalarımız hem de partimizin iktidar inancıyla, 500’e yakın bir üye başvuru oldu partimize. Gebze’nin dertleriyle dertlenerek de kentimizin çile yumağına dönmüş sorunlarını çözmek için mücadelemize devam edeceğiz.

“BÜYÜKŞEHİR STATÜSÜNDE İL OLMALI”

’nin il olmasına değinen Başkan Gökhan Orhan, iktidar partisinin Gebze’yi Büyükşehir yapmaması halinde olası bir seçimde Millet İttifakı’nın yapacağına vurgu yaparak, ellerini çabuk tutmalarını istedi. Orhan, “Gebze’nin Büyükşehir statüsünde İl olma hayali var ama ne yazık ki gerçekleşmedi. Gebzeliler buna sahip çıkmalı. Olumlu çalışmalar duysak da somut adım yok. Gebze’nin büyükşehirli il olması tavrını korumalıyız. Gebze hak ettiği değeri alması gerektiğine inanıyoruz. Gebze dört ilçeyle beraber 52 ilden büyük bir yer. Gebe kanuni bütün haklarını tamamlamış bir il konumunda. Yetkililer ve İktidar partisi İlçe Başkanı aracılığıyla Ankara’ya gönderme yapıyoruz. Lütfen Gebze’ye sahip çıkın. Biraz ellerini çabuk tutsunlar yoksa Millet İttifakı olarak ilk seçimde Gebze’nin hakkının teslim edilmesi için elimizden geleni yapacağız.”

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 22.10.2021 14:46
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.