Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sezer’in handikapları Seymen’i öne çıkarıyor

AK Parti’nin Kocaeli’deki belediye başkan adaylarının kim olacağı merakla bekleniyor. Gölcük Belediyesi için ise garanti bir durumun olmadığı sürprizler yaşanacağı konuşuluyor

AK Parti’nin Kocaeli’deki belediye

AK Parti’de belediye başkan aday adaylığı süreci sona ermişti. Değişim beklenen ilçelerde çok sayıda başvuru yapıldı. Başiskele Belediyesi için hiç başvuru olmazken Gölcük Belediyesi için ise sadece bir isim başvurdu. Ancak bu isim adaylık için AK Parti Gölcük ilçe Başkanlığı görevinden istifa eden Çetin Seymen’di.

TEŞKİLAT VE BÜYÜKŞEHİR

Gölcük’te sadece bir ismin başvuru yapması O’nun da ilçe başkanı olması, Sezer için handikap oldu. Teşkilatla uyumlu bir süreç yürütemediği bilinen öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’yle ilişkilerinde de sorunlar olan Ali Yıldırım Sezer’in yeniden aday yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

SEYMEN’İN DESTEĞİ

Diğer yandan hem teşkilatla hem de Büyükşehir ile olumlu ilişkiler kuramayan Sezer’in bu nedenlerle zorlanacağı konuşuluyor. Karşısında tek aday olan Çetin Seymen’in ise eli daha güçlü. Hem teşkilat hem de parti içi diğer dinamiklerin Seymen’e destek verdiği ifade ediliyor.