Kocaeli Haber – İzmit Kadın Festivali’ne Fatma Turgut damga vurdu

Kocaeli Haber – İzmit Belediyesi, 41 Burda Avm ve Sanatfest ortaklığında kadın üreticilerin desteklenmesi amacıyla düzenlenen İzmit Kadın Festivali’nin ikinci gününde Fatma Turgut rüzgârı esti.

Kocaeli Haber – İzmit Kadın Festivali’ne Fatma Turgut damga vurdu
05.09.2021 10:29:34
A+
A-
   

Kadın üreticilerin desteklenmesi adına Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, 41 Burda Avm ve Sanatfest ortaklığında düzenlenen Kadın Festivali’nin ikinci günü de dolu dolu geçti. Birbirinden renkli etkinlikler ve rengârenk stantların yer aldığı festivalde konseri geceye damga vurdu.

İKİNCİ GÜN DOLU DOLU GEÇTİ

Gün içinde 68 kadın girişimci tarafından el emeği ürünlerin sergilendiği stantlar İzmitlilerden büyük ilgi görmeye devam etti. Çocukların fidanları toprakla buluşturduğu festivalin ikinci gününde cam atölyesi, kırkyama, makrome gibi etkinlikler gerçekleştirildi. Festivalin ikinci gününde keyifli vakit geçiren İzmitliler akşam iki ayrı konserle müziğe doydu.

YEREL MÜZİSYEN MURAT CEYLAN SAHNE ALDI

Belediyesi, pandemi nedeniyle uzun zamandır sahnelerden uzak kalan yerel müzisyenleri yaz boyunca İzmitlilerle buluşturdu. Kentin dört bir yanında vatandaşları özlenen günlere kavuşturan yerel müzisyenler İzmit Kadın Festivali’nde de unutulmadı. Yerel sanatçı Murat Ceylan, birbirinden güzel şarkılarla İzmitlilere keyifli bir akşam yaşattı.

GECEYE DAMGA VURDU

Kadın Festivali’nin ikinci gününe damgayı vurdu. Pembe Mezarlık, Değmesin Ellerimiz, Sen Ona Aşıksın, Mey ve çok daha fazlasını İzmitlilerle birlikte söyleyen Fatma Turgut, “Böyle güzel ve anlamlı bir kadın festivali yapılması beni çok mutlu etti. Kadın bir belediye başkanı önderliğinde birçok kadın bu organizasyonda yer alıyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“KADINLAR HER ALANDA GÜÇLÜ OLSUN İSTİYORUZ”

Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve orkestrasına teşekkür ederek, “Kadın emeğinin görüldüğü, ben de varım deme cesareti gösteren kadınların organizasyonuna hepiniz hoş geldiniz. Sosyal yaşamda, kültürde, iş hayatında daha fazla kadın sesi daha fazla kadın yüzü olsun istiyoruz. Böyle kıymetli kadın sanatçımızın da bizimle olması bizi çok mutlu etti. Bu sene ilkini gerçekleştirdiğimiz kadın festivalimizi geleneksel hale getireceğiz. Üretici kadınlar her yerde olacak, el emekleri değer görecek. Hepinize katılımınız için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 05.09.2021 10:30
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.