Sedat Peker: İzmit Körfezi’nde yakalanan kokain kimin?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım ile ilgili uyuşturucu iddialarında bulunmuştu. Hakkında dava açılan Sedat Peker bugün yeni paylaşımlar yaparak, İzmit Körfezi’nde yakalanan kokainlerin kime ait olduğunu sordu.

Sedat Peker: İzmit Körfezi’nde yakalanan kokain kimin?
22.09.2021 22:57:07
A+
A-
   

Organize suç örgütü lideri AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım ile ilgili uyuşturucu iddialarında bulunmuştu. Peker Binali Yıldırım’ın yakalanan 4 ton 900 kilo uyuşturucuyla ilgili yeni güzergah oluşturmak için yurt dışına gidip geldiğini iddia etmişti. AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’a yönelik ‘hakaret’ ve ‘iftira’ suçundan hakkında 1 yıl 3 ay 15 günden 6 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açılan organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım ile ilgili yeni iddialarda bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Peker şu ifadelere yer verdi: “1-Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı hakkımda eski başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım hakkında hakaret ve iftira ettiğim gerekçesiyle dava açmış. Benim merak ettiğim sayın savcılık makamı Hollanda devleti tarafından Erkan Yıldırım’ın o ülkede bulunan 18 milyarlık mal varlığına nasıl sahip olduğunu acaba araştırmış mı? Halen daha sahibi belli olmayan Kolombiya’da, Panama’da, İzmit körfezdeki limanda yakalanan tonlarca kokainin sahibinin kim olduğunu merak edip yazı yazmış mı? Erkan Yıldırım’ın kumar oynadığı otellerde kalırken kendisine şantaj yapılmak için çekilmiş cinsel içerikli ve rüşvet kasetlerinin var olup olmadığını araştırmış mı?

CUMA GÜNÜNÜ İŞARET ETTİ

Tüm bunları yapmadan bana iftiradan dolayı dava açan Anadolu Cumhuriyet savcısını tebrik ediyorum. Memur çocuğuyken tüm dünyada onlarca milyar dolarlık servet yapmayı başaran süper başarılı iş adamı Erkan Yıldırım cevap vermeyip babası Sayın Binali Yıldırım cevap vermişti, velisi olarak. Benim merak ettiğim Anadolu Başsavcılığına şikayet dilekçesi vermeye giderken de velisi olarak babası elinden tutup mu getirdi? Dilekçeyi de kendisi mi yazdırdı? Madem gündemden biraz ayrı kaldım diye benimle ilgili böyle komik şeyler yapıyorsunuz, ben de Cuma günü polisin, savcıların neden gerçek suçlulara karşı bir şey yapamadıklarını, yüksek miktarda yakalanan kokainlerin sahiplerinin nasıl serbest bırakıldıklarını, bu satıcılarının hangi bakanlarla resimleri olduğunu yayınlayayım da ortalık biraz şenlensin. Polislerin ve savcıların neden görev yapamadığını hayal olarak anlatmayacağım. Ortadan yok edilen resmi mülkiye başmüfettişlerine verilmiş ifadeleri yayınlayarak anlatacağım. Biraz istirahat edeyim demiştim, demek ki bana tatil haram. Paramount otelinin bedavacılarından bir savcımızdan da bahsedeceğiz. süslü süleymandan, katil tolga ağardan da bahsedeceğiz.

TABLO ÇOK VAHİM

Yani kısacası ülkemizin düştüğü duruma üzülürken bu işlerin bir gün ortaya çıkacağını düşünemeyen yarım akıllıların bugün ülkemizde bakan, milletvekili, emniyet müdürü, savcılık gibi önemli makamlara nasıl geldiklerini görüp ağlanacak halimize güleceğiz. Ekimdeki randevumuz ayrı, o farklı bir dosya. Yeni bir mecraya geçeceğiz. Vallahi çok eğleneceğiz, billahi çok eğleneceğiz. Ekim ayındaki dosyamızın konusu uyuşturucu değil, cinayetler değil, ancak bir çok insanın intihar etmesine ve iflas etmesine sebep olan bir konu. Tablo çok vahim…”

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 22.09.2021 22:57
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.