İzmit Körfezi’nde yunuslar yine şov yaptı!

İzmit Sahili’nde dün sabah saatlerinde avlanan yunus balıkları deniz yüzeyine çıkarak tekrar görsel şölen sundu. Yunuslar videoya kaydedildi.

İzmit Körfezi’nde yunuslar yine şov yaptı!
07.05.2021 08:15:35
A+
A-
   

Türkiye’nin en büyük doğal limanı konumunda olan İzmit Körfezi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çevre yatırımlarıyla temizleniyor. Balık popülasyonunun arttığı Körfezi, yunus balıklarının evi haline geldi. Yunus balıkları İzmit sahilinde deniz yüzeyine çıkarak görsel bir şölen sundu. Vatandaşlar yunus balıklarının gösterisini meraklı gözlerle izlerken, o anları cep telefonları ile kaydetti.

DENETİMLERLE DENİZ TEMİZLENDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ’nin kirlenmesini önlemek amacıyla evsel ve endüstriyel atık suların denize direkt ulaşmaması için arıtma tesisleri yaptı. Deniz uçakları ile havadan, kontrol tekneleri ile denizden ve denetim ekipleri ile karadan yaptığı çalışmalar ile 15 yılda Körfez’in su altı yaşamı eski haline döndü. Türkiye’de ilk defa deniz ortamında levrek, kalkan ve çipura gibi ekonomik değeri bulunan balıklar ile gerçekleştirilen “Balıklandırma” projesiyle Körfezi’nin su altı popülasyonu arttı.

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 07.05.2021 08:34
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.