GTÜ’lü öğrencilere Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ödül  

Türkiye’nin en büyük gençlik ve teknoloji etkinliği Teknofest’e Türksat Model Uydu Yarışmasını GTÜ Spatium Model Uydu Takımı 1. olarak tamamladı. Takım, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.  

GTÜ’lü öğrencilere Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ödül  
27.09.2020 10:17:15
A+
A-
   

(GTÜ) öğrencileri Türkiye’nin en önemli teknoliji yarışlarının yapıldığı 2020′ ye damgasını vurdu. Bu yıl Gaziantepte yapılan ’e katılan GTÜ Spatium Model Uydu Takımı tüm elemeleri başarı ile geçerek üniversitenin ve bölgenin gururu oldu. Yarışmayı 1. olarak bitiren takım ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

GTÜ ÖĞRENCİLERİ

Akademik takım danışmanlığını GTÜ Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç.Dr. Fuad Aliew yaptığı Spatium takımında; GTÜ Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliğ 3. sınıf öğrencileri Alperen Savaş ve Yasin Karakaya, Bilgisayar Mühendisliği 2. sınıf öğrencileri Muhammed Kartal ve Mustafa Şenol, Temel Bilimler Fakültesi Fizik 3.sınıf öğrencisi Muhammed Abdullah Özkan yer alıyor.

UYDUYA İMZASINI ATTI

Türksat Model Uydu Yarışması’na 149 üniversite takımı başvuru yaptı. Gerçek uyduların da yapım aşamaları olan ön tasarım raporu, kritik tasarım raporu gibi 4 aşamayı başarıyla geçen GTÜ Spatium Model Uydu Takımı 25 finalist takım arasına girdi. TÜRKSAT tarafından yapılan uçuş öncesi testleri başarıyla geçti. Aksaray Tuz Gölü’nde 16 Eylül’de gerçekleşen uçuşa katılmaya hak kazandı. Gaziantep’te 26 Eylül’de yapılan törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip tarafından takımın 1. olduğu açıklandı. Takımı tebrik eden Erdoğan, ödül takdiminin ardından uyduya da imzasını attı.

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali  2020’de önemli başarılar gösteren öğrencilerini tebrik eden GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan “Teknofest-Gaziantep 2020 yarışmasına katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ederim. Dereceye girenlerle mutlu olduk, gurur duyduk. Tüm öğrencilerimizle 2021’e odaklandık.” dedi.

gEBZE tEKNIK uNIVERSITESI

GEBZE TEKNIK UNIVERSITESI CUMHURBASKANI

 

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 27.09.2020 10:17
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.