Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kocaeli’de KYK yurdu isteyen tüm öğrenciler yerleşti

Kocaeli Valiliği, Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalmak için başvuran tüm öğrencilerin yurt talebinin yerine geldiğini duyurdu.

Kocaeli Valiliği, Kredi Yurtlar

Kocaeli Valiliği’nden yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: “Eğitim-Öğretim için Bilim, Sanayi, Teknoloji, AR-GE ve inovasyonun merkezi olan Kocaelimizi tercih eden yüksek öğretim ve üniversite öğrencilerimizin herhangi bir sorunla karşılaşmamaları adına Valimiz Seddar Yavuz’un başkanlığında ve koordinasyonunda ilgili kurum-kuruluş yetkililerinin katılımlarıyla toplantılar yapılmış, mevcut uygulamalara ilave olarak birtakım kararlar alınmıştır.

19 BİN 76 ÖĞRENCİ KAPASİTESİ

Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı 7 kız, 5 erkek ve 4 ayrı (karma) yurt olmak üzere toplam 19.076 öğrenci kapasitesine sahip 16 adet KYK yurdunutercih eden yüksek öğrenim ve üniversite öğrencimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına rehberlik hizmeti sunmak üzere Valimiz Seddar Yavuz’un talimatlarıyla Gar ve terminallerde iletişim masaları oluşturularak ulaşım dahil pek çok konuda yardımcı olunmuştur.

8 BİN 93 TALEP YERİNE GELDİ

Yapılan bu çalışmalarla birlikte eğitim-öğretim görmek üzere ilimizi tercih eden ve KYK yurtlarında kalmak isteyen 8.093 öğrencininyerleştirilme işlemleri bu sabah itibariyle tamamlanmış olup, KYK yurdu talebi olan hiçbir öğrencimiz açıkta bırakılmamıştır.

Karamürsel ve Kandıra ilçelerimizde bulunan 245 adet boş yatağa ilaveten diğer yurtlarımızda yürütülen kapasite artış çalışmalarıyla birlikte yatay ve dikey geçiş, yüksek lisans, doktora öğrencilerinin de taleplerinin karşılanması noktasında gerekli çalışmalara hassasiyetle devam edilmektedir.”