BİM marketleri vatandaşı kazıklıyor mu?

BİM marketleri vatandaşı kazıklıyor mu?
02.07.2020
A+
A-
   

Piyasa fiyatlarının altında, uygun satış yapan ’nin dört bir yanında olduğu gibi Kocaeli’de de aktif. Hemen her sokakta bir BİM mağazası bulunuyor. Ancak bu mağazalardan dönem dönem şikayetlerden geliyor. En güncel şikayet ise BİM mağazalarında raftaki fiyatlarla kasadaki fiyatların birbirini tutmaması. Domatesten zeytine pek çok üründe benzer fiyat uyuşmazlıkları mevcut.

KAMPANYA VARDIR, GEÇMİŞTİR

BİM fiyat uyuşmazlıklarının son örneği Kocaeli’de yaşandı. Kartepe ilçesinde bir vatandaş yaşadıklarını şu ifadelerle anlattı: “30.06.2020 ‘de Kocaeli/Kartepe, Köseköy Bim mağazasından devamlı alışveriş yapan biriyim belirtmiş olduğum tarihte elma satın aldım kg fiyatı 2.45 TL idi, kasada fişi kontrol ettiğimde kg fiyatını 4.95 TL olarak benden alınmış mağazadaki kişiye söylediğimde ise kampanya vardır geçmiştir diye bir cevap aldım.

KARPUZA 3 GÜN ÜST ÜSTE ZAM

Bu alışverişim istisna olmuş olsaydı yazmazdım Marmara birliğin zeytinini aldım çöpe attım, domatesin kg fiyatı 3.95 yazar benden kg fiyatı 4.95 alırlar gibi gibi inanın insanları aptal yerine koyuyorlar. Karpuza 3 gün üst üste zam yaptılar. Anlatamadığım dünya kadar sorunları var. fişlerinizi kesinlikle kontrol edin. Fotoğraflarda kanıtım mevcut.”

BİM nedir?

yani BİM 1995 yılında kuruldu.

Yaklaşık 40 bin çalışanı bulunan indirim market zinciri Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veriyor.

Ülkemizin en büyük perakende kuruluşlarından olan BİM’in 600’den fazla şubesi bulunuyor.

[gallery_metabox]

 

YORUMLAR

  1. Avatar Vatandaş dedi ki:

    Bütün Bİm ler A101 ler aynı yazan fiyata bakıp alıyon kasaya gelince farklı fişe bakmasan gitti niye farklı diye soruyon kampanya süresi bitti kafam kadar afiş duruyor ama ancak bitiş tarihi yazmıyorGerçi şok hepsinden beter daha herhangi bir ürünü ekmek hariç aynı fiyattan almadım

  2. Avatar Tuncay dedi ki:

    Diğerleri de aynısını yapıyor dikkat etmezsek zoka gelecek