Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TİP Genel Başkanı Erkan Baş Kocaeli’de konuştu: Tayyip Erdoğan dönemi bitmiştir!

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’ın bugün Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği halk buluşmasına büyük ilgi vardı. TİP’liler salonu doldurdu. Baş’ın konuşmaları sık sık alkışlarla kesildi.

Türkiye İşçi Partisi Genel
SEBO İMZA

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş’ın Halk Buluşması programının Kocaeli ayağı bugün Yunus Emre Kültür Merkezi’nde geniş katılımla gerçekleştirildi. Programa çeşitli siyasi partilerin il başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda TİP üyesi ve partili katıldı.

KARTONSAN İŞÇİLERİ DE GELDİ

1 buçuk aya yaklaşan Kartonsan grevine büyük destek veren Erkan Baş’ın bugünkü programına TBMM’de seslerini duyurduğu Kartonsan işçileri de katıldı. Sloganlarla salona giren Kartonsan işçleri büyük alkış aldı.

“SİZİN DE YANINIZA KALMAYACAK”

Toplantının açılış konuşmasını TİP İl Başkanı İsmail Göksu gerçekleştirdi. Göksu konuşmasında, “Kuşkusuz siz gelmeden önce de bu ülkede baskı da vardı zulüm de. Adaletsizlik de vardı, eşitsizlik de vardı. Darbe de vardı teşebbüsü de vardı. Asla sizinle kıyaslanamasa da, evet sizin de dediğiniz gibi ‘bunlar önceden de vardı’ Peki ama bu ülke, ‘hangisi daha zalim, kim en kötüsü olacak’ diye bir iktidar yarışması açtı da bizim mi haberimiz olmadı? Bir kez daha hatırlatalım ki bu zulüm, sizin de yanınıza kalmayacak. Bu ülkenin tüm birikimlerini talan ederken, öylesine gözü dönmüş bir iştah içindesiniz ki; kovandaki tüm balı yalayıp yutmak isterken, kesilen dilini fark etmeyen bir kendi kanını emip tüketmesi gibi, ağzınızda bal tadıyla gelecek sonunuz. Çünkü siz, hala sağalmamış kadim acılarla malul bu ülkede, yeni acılar biriktiriyorsunuz” ifadelerini kullandı.

“HAKLARIMIZI ALACAĞIZ”

Kartonsan İş yeri Baştemsilcisi Mustafa Gürel de salonda bir konuşma gerçekleştirdi. Gürel, “Haklarımızı almadan grevi sonlandırmayacağız. grev yeleğimizi giyerek TBMM’de bizim için konuşan TİP Genel Başkanı Erkan Baş’a teşekkür ediyorum. Bu yeleği yüreği olanlar giyebilir. Sizde de mangal gibi yürek var” dedi. Gürel, ardından grev gözcüsü yeleğini Erkan Baş’a hediye etti.

“BİZİM SIRRIMIZ NE?”

Ardından sahneye TİP Genel Başkanı Erkan Baş çıktı. Baş, özetle şunları söyledi: “Biz özgür yurttaşların oyuna ve desteğine talibiz. Biz ağanın şeyhin emriyle verilen oyların talibi değiliz. Siyaset halka hizmet edecekse dini ve parayı siyasetin üzerinden çekeceksiniz. Yüzde 83’ü erkeklerden oluşan meclisin kadınların nasıl giyeceğine yönelik bir kanun yapmasına ilk biz karşı çıktık. Tayyip Erdoğan, erken seçimi açıkladı ve ‘Ben aday olacağım’ dedi. TİP, ilk olarak çıktı ve Tayyip Erdoğan’ın aday olamayacağını açıkladık. Bugün bütün muhalefet Tayyip Erdoğan’ın aday olamayacağını söylüyor. Niye TİP önce bunlarda fikir belirtiyor? İşte bu halk toplantılarında yurttaşın fikrini alıyoruz. Bizim sırrımız yurttaşın içinde yaşamak, yurttaşı dinlemektir. Bu Türkiye siyasetini yeniden kuracak formüldür.

“ERDOĞAN’IN ADAY OLMASINI ÇOK İSTİYORUZ”

Biz Recep Tayyip Erdoğan’ın aday olmasını çok istiyoruz. Aday olsun sadece sandığa değil, tarihin çöplüğüne gömelim. Bu anayasayı en çok değiştirmek isteyen bizler bile bu anayasaya uymak zorundayız. Anayasa hükümleri beni ne kadar bağlıyorsa Tayyip Erdoğan’ı da o kadar bağlıyor. Üçüncüye aday olamaz. Ben istediğimi yaparım diyor. Yok kardeşim sen istediğini yapamazsın. Yüksek Seçim kurulu tayyip Erdoğan’ın istediği kararı alır. Ey YSK üyeleri yasalara aykırı, anayasaya aykırı karar alırsanız yarın iktidar değişir bugün işlediğiniz suçların cezasını çekersiniz. Demedi demeyin.

“TAYYİP ERDOĞAN DÖNEMİ BİTMİŞTİR”

Tayyip Erdoğan dönemi bitmiştir. Biz özgürlük için gün sayıyoruz. Tayyip Erdoğan’ı gönderiyoruz. Tayyip Erdoğan2ın resimlerini duvarlardan indiriyoruz. En fazla 104 gün sonra bunu yaşayacağız. Türkiye İşçi Partisi olarak Türkiye’nin Tayyip Erdoğan’ın gönderilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Türkiye Erdoğan’dan kurtulacak. Bunu bir kez de Kocaeli’den söylüyorum.”

“ALTILI MASA DEVLETİN GÜVENCESİ”

Baş konuşmasında Altılı Masa’nın devletin güvencesi olduğu ifade ederek, “Evet Altılı Masa Avrupa Birliğinin ve devletin güvencesidir. Ancak TİP’in mecliste olması demek halkın güvencesi, emekçinin işçinin güvencesi demektir. Bu nedenle cumhurbaşkanlığı seçimi kadar milletvekili seçimleri de çok önemli” dedi.

9b4619d9 3334 47a2 a5d5 9a52ec6891a0
Kartonsan İş yeri Baştemsilcisi Mustafa Gürel de salonda bir konuşma gerçekleştirdi.
grev gozcusu
İşçiler “Grev Gözcüsü” yeleğini Erkan Baş’a hediye etti.