Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

En büyük ilçeye aday çıkarmıyorsanız büyükşehir belediyesini asla kazanamazsınız!

CHP Kocaeli İl Danışma Kurulu’nda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin yaşanan sıkıntıları anlattı. Bilgin, “12 ilçenin olduğu yerde 3 belediye kazanıyorsanız ve en büyük ilçeye aday çıkarmıyorsanız siz büyükşehir belediyesini asla kazanamazsınız” dedi.

CHP Kocaeli İl Danışma

ugur 1CHP Kocaeli İl Danışma Kurulu’nda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin yaşanan sıkıntıları anlattı. Bilgin’in konuşmasında şu ifadeler yer aldı: “Biz aday belirlendikten sonra hala adayları tartışıyoruz. Bu bir hastalık. Bu hastalıktan kurtulmadıktan sonra biz bir yere varamayız. Her yere bir çok insan aday olur .Cumhuriyet Halk Partilidir. Aday olmak ister. Aday olur. Bunların hepsi doğru adaylardır. O dönem o günkü koşullara göre içlerinden bir tanesi seçilir ve aday olur. Bütün herkesin adaylık tartışmalarını bitirmesi gerekir. Ancak Kocaeli’de öyle olmadı. Saide hanım atandı, hayırlı olsun ne yapabiliriz diye arayan olmadı. Ya da başka bir ilçeye isim atandı, kimse arayıp sormadı.

İTTİFAKTAN AZ BİR OYLA…

Büyükşehir ve Gebze’nin adayı 2 sene öncesinden belliydi aslında. Bunu bütün Kocaeli biliyordu öyle değil mi? Ama gelinin son noktada kendileri aday olmak istemediler. Bir süreç tamamlandı ve adaylar belli oldu. Bundan sonra partililere düşen seçimi alabilmek için çalışmaktır, adayları eleştirmek değildir. Bu hastalığı aşamazsak Kocaeli’de iktidar olamayız. Örgütlerimizin oturup özeleştiri vermesi lazım. Önümüzde bir erken seçim ihtimali var. Bizim mutlaka önümüzdeki seçimlerde iktidar olmamız lazım. Geçtiğimiz dönem ittifakın oyunu almış olsaydık bu dönem 8 belediye kazanabiliyorduk. Şimdi geçtiğimiz dönem ittifakta alınan oydan daha az bir oyla Ak Parti belediyeleri aldı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ASLA KAZANAMAZSINIZ

Hatırlayın adaylar belirlendiği dönemlerde İstanbul alınır mı, alınmaz mı diye bile tartışmalar vardı. Ama Cumhuriyet Halk Partisi tabanda bir ittifak yarattı ve Türkiye’de başarılı oldu. Şimdi bizim şunu sormamız lazım bugün Gebze’de 80 bin oyla seçim alınabileceğine inansaydık durum farklı olurdu. Orada seçim alabilirdik. Ya da büyükşehir belediye başkan adaylığını en sona bırakıp sürekli bunu tartışmak yerine Gebze’ye enerjimizi harcasaydık orada seçim alabilirdik. 12 ilçenin olduğu yerde 3 belediye kazanıyorsanız ve en büyük ilçeye aday çıkarmıyorsanız siz büyükşehir belediyesini asla kazanamazsınız.

ADAY BELLİ OLDUKTAN SONRA…

Önümüzdeki dönemde aday belirleme yöntemi ne olur bilemem ancak aday belirlendikten sonra adaya sahip çıkılması gerekir. Genel merkezimiz bu süreçte bir disiplin ortaya koyarsa ben seçimin Kocaeli’de alınabileceğine inanıyorum. Çalışmaların bu yönde olması gerektiğini düşünüyorum. Bir de biz aday olduktan sonra şunu dedik, biz ne yapacağız? Hangi kesimlerin oylarını alacağı herhangi bir kamuoyu araştırması var mı? Yok. Davranış biçimleri ile ilgili bir veri var mı? Yok. İstanbul’a gittik, sorduk. İstanbul’da bu konuyla ilgili bir çalışma olduğunu gördük. Kocaeli’yle ilgili çalışma yapmışlar üstelik. Bu çalışmaya göre durumumuzu belirledik. Ben seçimlerden önce bu şekilde detaylı çalışmalar yapılması gerektiğini söylüyor ve öneriyorum.”

Hürriyet protokolden ayrı oturdu!

Muharrem Gökçe Şevki Demirci üzerinden hırsızlık iddiasıyla muhaliflerine yüklendi!