Kocaeli Haber – Türkkan Darıca’daki rant iddialarını bakana sordu!

Kocaeli Haber – İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan Darıca Sırasöğütler Mahallesi’nde yer alan yaklaşık 1.500 dönüm olan okul alanında şuyulandırma çalışmalarındaki rant iddialarını Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a sordu.

Kocaeli Haber – Türkkan Darıca’daki rant iddialarını bakana sordu!
22.10.2021 19:05:38
A+
A-
   

Haber – Sırasöğütler Mahallesi’nde yer alan yaklaşık 1.500 dönüm olan okul alanında şuyulandırma nedeni ile 280 kişinin hissesi bulunuyor. Bu alanın rant tehlikesi ile karşı karşıya olduğuna vurgu yapan Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, konu ile ilgili ’un cevaplaması isteği ile soru önergesi verdi.

İŞTE TÜRKKAN’IN SORULARI

Türkkan, Mahallelinin bu konudaki çalışmanın bir an önce tamamlanarak kimseyi mağdur etmeyecek şekilde gerekli düzenlemelerin yapılmasını istediğine vurgu yaptı.  İşte Türkkan’ın önergesinde ’a yönelttiği sorular:

1-’nin İlçesi’ne bağlı Sırasöğütler Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 1.500 dönüm okul alanındaki şuyulandırma çalışması ne zaman başlamıştır, bu çalışma ne zaman tamamlanacaktır, çalışma şu anda hangi aşamadadır?

2-280 kişinin hissesinin bulunduğu bu alanda kimseyi mağdur etmeyecek şekilde gerekli düzenlemelerin yapılması için nasıl bir yol izlenecektir, bu düzenlemeler neler olacaktır?

3-Sözü edilen alanda rant elde edilmesinin önüne geçmek için birtakım tedbirler alınması düşünülmekte midir, bu tedbirler neler olacaktır?

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 22.10.2021 19:05
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.