O ilde 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı!

Erzincan’da Koronavirğs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların 11.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkmaları yasaklandığı duyuruldu.

O ilde 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı!
13.09.2020 15:05:45
A+
A-
   

‘da Valilikten yapılan açıklamada, Vali Mehmet Makas başkanlığında toplanan Elazığ İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun, il genelinde salgını önlemek amacıyla, başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere tedbirlere yeterince uyulmamasının hastalığın yayılım hızını artırması ve toplum sağlığını riske atması nedeniyle çeşitli kararlar aldığı belirtildi.

ÜSTÜ VE KRONİK RAHATSIZLIĞI OLANLAR

Bu kapsamda 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların 11.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkmalarının yasaklandığına yer verilen açıklamada, bu kişilerin pazar yerleri, alışveriş merkezleri, kulüp ve dernek binaları, lokaller girişlerine, cenaze törenleri, düğün ve nikah merasimlerine katılmalarına izin verilmeyeceği duyuruldu.

PARA CEZASI

Alışveriş merkezleri, pansiyon ve otellerin girişlerinde HES kodu sorgulamasının yapılarak durumu uygun olmayanların girişlerine müsaade edilmemesi ve kolluk kuvvetlerine bildirilerek gerekli tedbirlerin alınmasına karar verildiği kaydedilen açıklamada, alınan kararlara uymayanlara idari para cezası verileceği vurgulandı. Açıklamada, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin TCK’nin 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verildiği aktarıldı.

KOCAELİ’YE YASAK GELİR Mİ?

Ülke genelinde valilikler, benzer yasak kararları almaya devam ediyor. ’deki toplantılarda ise şimdilik böyle bir karar alınmadı ve gündeme gelmedi. İlerleyen dönemde benze kısıtlamaların Kocaeli’de de uygulanabileceği düşünülüyor.

En güncel Kocaeli haberlerini okumak için ziyaret edin: Kocaeli Haber
Son Güncelleme: 13.09.2020 15:05
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.